شاقوزایی در دیدار با رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خواستار شد: توجه ویژه نمایندگان به صندوق بیمه اجتماعی در بودجه 98

شاقوزایی در دیدار با رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خواستار شد: توجه ویژه نمایندگان به صندوق بیمه اجتماعی در بودجه 98

مدیر صندوق استان سیستان و بلوچستان به همراه رئیس و اعضای شورای هماهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان با حسینعلی شهریاری، نماینده مردم زاهدان و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.


به گزارش روابط عمومی، در این نشست که در خصوص بررسی لایحه بودجه سال ۹۸، پیشنهاد‌ها و درخواست‌های دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان برگزار شد، شهریاری اظهار داشت: صندوق بیمه اجتماعی با توجه به خدمات مهمی که به جامعه هدف ارائه می‌دهد می‌تواند نقش تأثیرگذاری در زندگی خانوارهای روستائیان و عشایری داشته باشد و لازم است از ظرفیت روحانیون شیعه و سنی، دهیاران و شوراهای اسلامی و همچنین خانه‌های بهداشت روستایی در جهت فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی بهره جست.

او ضمن تقدیر از فعالیت‌های صورت گرفته توسط مدیریت صندوق استان گفت: ضریب نفوذ بیمه در استان در سطح پایینی است که می‌بایست اطلاع‌رسانی گسترده با مشارکت صداوسیما و سایر ظرفیت‌های موجود برای معرفی خدمات صندوق در استان صورت گیرد.

شاقوزایی مدیر صندوق استان نیز ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت بیمه اجتماعی در استان به فعالیت‌های صورت گرفته در این مدت اشاره داشت و سپس به موضوع پایداری منابع صندوق در راستای تضمین و امکان سرمایه به‌ موقع و بهره‌برداری لازم برای بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران پرداخت.

وی با یادآوری نکاتی در مورد تعهد دولت به تقبل حق بیمه سهم روستائیان و عشایر در مناطق دچار خشکسالی و عدم وصول آن طی سال‌های ۹۳ لغایت ۹۷ صندوق گفت: یکی دیگر از مطالبات صندوق مربوط به منابعی است که باید برای بازنشستگی پیش از موعد تخصیص پیدا می کرد که متاسفانه محقق نشد و بنابراین از شما و همه نمایندگان مجلس می خواهیم به صندوق‌های بازنشستگی خصوصاً صندوق جوان بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در بودجه 98 توجه ویژه داشته باشید.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©