مدیر صندوق استان سیستان و بلوچستان: سمن‌ها به گسترش چتر بیمه اجتماعی کمک کنند

مدیر صندوق استان سیستان و بلوچستان: سمن‌ها به گسترش چتر بیمه اجتماعی کمک کنند

مدیر صندوق استان سیستان و بلوچستان به همراه نماینده موسسه پویش مهرورزان شرق‌آباد و کارگزار بیمه اجتماعی روستائیان در بخش مرکزی زاهدان، از روستاهای پلنگی آباد، رادوچاهی، حسین‌آباد و نورآباد واقع در دهستان چشمه زیارت بازدید کردند.


 به گزارش روابط عمومی، امان‌الله شاقوزایی، مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان سیستان و بلوچستان به همراه نماینده موسسه پویش مهرورزان شرق آباد و کارگزار بیمه اجتماعی از روستاهای پلنگی آباد، رادوچاهی، حسین‌آباد و نورآباد در بخش مرکزی شهرستان زاهدان بازدید کردند.

شاقوزایی در جریان این بازدید در جمع روستاییان با اشاره به ضرورت توانمندسازی خانواده‌های روستایی و تأمین امنیت شغلی و بهبود اقتصاد خانوارها، گفت: دولت خدماتی را با هدف حمایت از روستائیان و کشاورزان و همچنین عشایر ارائه می‌دهد که بیمه اجتماعی با مزایا و شرایط خوب از جمله این خدمات است و با اطلاع‌رسانی شایسته، جامعه هدف می‌تواند از مزایای آن بهره‌مند شود.

او با تشریح مزایای عضویت در صندوق بیمه اجتماعی، گفت: بازنشستگی (مستمری پیری)، مستمری بازماندگان فوت و مستمری ازکارافتادگی کلی ناشی از کار و غیر کار از جمله مزایای عضویت در این صندوق است و روستائیان، کشاورزان غیرساکن در روستا، عشایر، رانندگان حمل‌ونقل بار و مسافر بین‌شهری ساکن در شهرهای زیر 20 هزار نفر، اعضای نظام‌مهندسی کشاورزی، منابع طبیعی و نظام دامپزشکی و همچنین تولیدکنندگان صنایع‌دستی می‌توانند عضو این صندوق شوند.

مدیر صندوق استان سیستان و بلوچستان در جریان این بازدید با حضور در جمع معلمان و دانش آموزان روستاهای پلنگی آباد، رادوچاهی، حسین‌آباد و نورآباد، لوازم ورزشی و ملزومات هنری تهیه‌شده توسط موسسه پویش مهرورزان شرق آباد را به دانش آموزان اهداء کرد و با تقدیر از فعالیت‌های ارزشمند این موسسه در جهت کمک به توسعه آموزش و ارتقاء کیفیت آموزشی، گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد چون برآمده از دل مردم هستند و با توجه به رسالتی که بر پایه آن بنا شده‌اند، می‌توانند نقش تأثیرگذاری در توسعه آموزشی و بهبود وضعیت موجود داشته باشند.

وی افزود: اگرچه در طی سال‌های گذشته دولت تلاش‌های خوبی در زمینه‌های آموزش و توجه به مشکلات آموزشی مناطق کم‌برخوردار داشته اما حل مشکلات این حوزه و توسعه آموزشی استان نیازمند مشارکت همه‌جانبه مردمی و سمن‌ها (سازمان‌های مردم‌نهاد) است و تاکنون هم با فعالیت‌های چشمگیر برخی سمن‌های فعال شاهد رشد و گسترش فضاهای آموزشی در سطح استان و مناطق روستایی بوده‌ایم.

شاقوزایی با اشاره به رسالت سمن‌ها در توانمندسازی افراد ساکن در مناطق کمتر برخوردار و تلاش جهت کاهش و حل مشکلات آموزشی، گفت: سمن‌ها با استفاده از ظرفیت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان می‌توانند به گسترش پوشش بیمه اجتماعی کمک کنند و با این اقدام در راستای توانمندسازی همه‌جانبه جامعه هدف گام بردارند.

او مشارکت افراد و گروه‌های داوطلب و دغدغه‌مند بومی استان را با توجه به شناخت بهتر و بیشتر مشکلات مؤثر عنوان کرد و افزود: با توجه به جمعیت جوان استان و آگاهی بیشتر آنان از وضعیت جامعه محلی و مشکلات و تبعات بی‌سوادی و بازماندگان از تحصیل، حضور جوانان در برنامه‌های مشارکتی و داوطلبانه لازم و ضروری است.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 4,505
  • 3,901,186
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©