واعظ مهدوی در جلسه شورای مدیران عنوان کرد تمرکز مدیران و کارگزاران صندوق بر بودجه 98

واعظ مهدوی در جلسه شورای مدیران عنوان کرد تمرکز مدیران و کارگزاران صندوق بر بودجه 98

جلسه شورای مدیران صندوق اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر با حضور مدیر عامل، معاونین و مدیران کل با موضوع بودجه 1398 تشکیل شد. به گزارش روابط عمومی، در این نشست محمدرضا ...


جلسه شورای مدیران صندوق اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر با حضور مدیر عامل، معاونین و مدیران کل با موضوع بودجه 1398 تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی، در این نشست محمدرضا واعظ مهدوی به تشریح مذاکرات خود با اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی پرداخت و گفت: هم دولت و هم مجلس اذعان دارند که گسترش پوشش بیمه اجتماعی برای روستائیان و عشایر، گام موثری در توانمندسازی آنان است و از این رو، با اینکه بودجه سال آینده انقباضی بسته شده، فصل رفاه اجتماعی سهم مناسبی از اعداد و ارقام را به خود اختصاص داده است.

مدیرعامل صندوق افزود: با توجه به روند افزایشی بیمه شدگان صندوق، همچنین رشد حق بیمه دریافتی، پیش‌‌بینی کرده‌ایم که در سال آینده باید 5 هزار و 700 میلیارد ریال سهم دولت بابت دوسوم تعهد شده از حق بیمه روستاییان و عشایر به این صندوق تخصیص داده شود.

واعظ مهدوی با اشاره به همراهی سازمان برنامه در پذیرش بدهی سنواتی دولت ادامه داد:حدود 1200 میلیارد تومان نیز بابت حق بیمه سال‌های گذشته باید برای صندوق منظور شود که تلاش داریم این اعداد در بودجه 98 محقق شود.

مدیرعامل صندوق به بندهایی از قانون نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی و همچنین احکام دائمی برنامه‌های توسعه اشاره کرد و گفت: طبق قانون دولت موظف است در مناطق دچار خشکسالی حق بیمه سهم روستائیان و عشایر را تقبل کند که خوشبختانه با مکاتبات چندتن از استانداران، این امر در حال تحقق است.

واعظ مهدوی از معاونین، مدیرکل امور مجلس، مدیران استانی و کارگزاران خواست در فصل بودجه 98 توجه نمایندگان به خصوص در مناطق محروم را به اهمیت بیمه اجتماعی جلب کنند.

در ادامه این نشست بحث‌هایی درباره سطوح درآمدی 98 صورت گرفت که مقرر شد با قید بهره‌مندی یکسان همه سطوح درآمدی از کمک‌های دولت مجدداً مورد بررسی قرار گیرد. مدیرعامل صندوق در این رابطه گفت: اکنون کسی که سطح درآمدی بالاتری دارد از کمک بیشتر دولت بهره‌مند می‌شود که  با مبانی عدالت سازگار نیست و قانون می‌گوید همه افراد باید به صورت یکسان از کمک دولت برخوردار شود.

بر اساس این مذاکرات مقرر شد یک کارگروه متشکل از نمایندگان بیمه‌ای، معاونت برنامه‌ریزی و بودجه و معاونت منایع انسانی برای تعیین سطوح درآمدی سال آینده تشکیل شود.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 748
  • 4,128,012
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©