مدیرصندوق استان مرکزی خبر داد استقبال چشمگیر هنرمندان صنایع دستی از بیمه روستائیان

مدیرصندوق استان مرکزی خبر داد استقبال چشمگیر هنرمندان صنایع دستی از بیمه روستائیان

با امضای تفاهم نامه بین صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، 159 نفر از هنرمندان استان مرکزی تحت پوشش خدمات صندوق قرار گرفتند.


به گزارش روابط عمومی، محمد صادق زهدی، مدیرصندوق استان مرکزی با بیان اینکه خدمات صندوق شامل پرداخت مستمری بازنشستگی، از کار افتادگی و بازماندگان نیز می شود، یادآور شد: تفاهم نامه همکاری بین صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری 5 ماه قبل امضا شد که در طول این مدت کوتاه هنرمندان استقبال چشمگیری از این طرح داشتند.

او همچنین با بیان اینکه فعالان عرصه صنایع دستی با داشتن معرفی نامه از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی یا کارت صنعتگری دارای اعتبار می توانند برای نامنویسی به دفاتر کارگزاری های صندوق مراجعه گفت: استان مرکزی از گذشته های دور به عنوان یکی از مراکز تولید مصنوعات دستی و قطب تولید زیراندازها و فرش، مطرح بوده و قالی دستباف آن با نام تجاری «قالی ساروق» و«لیلیان» شهرت جهانی دارد.

او همچنین افزود: هنر و صنایع دستی نقاشی روی چوب یکی از شاخص ترین صنایع دستی استان مرکزی محسوب می شود.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 119
  • 4,142,293
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©