نماینده مجلس در دیدار رو در رو با مردم در زاهدان امنیتی کردن مشکلات، خدمات‌رسانی ضعیف را توجیه نمی کند

نماینده مجلس در دیدار رو در رو با مردم در زاهدان امنیتی کردن مشکلات، خدمات‌رسانی ضعیف را توجیه نمی کند

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی به همراه امان‌الله شاقوزایی مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان، کشاورزان و عشایر استان، محمدرضا سراوانی مدیرکل بهزیستی استان، بخشدار بخش مرکزی و جمعی از مدیران ادارات و دستگاه‌های اجرایی با حضور در روستاهای دهستان چشمه زیارت در بخش مرکزی زاهدان با مردم دیدار و گفتگو کردند.


به گزارش روابط عمومی، علیم یار محمدی، نماینده مردم  زاهدان در مجلس شورای اسلامی، عضو کمیسیون عمران و نایب رییس کمیسیون مشترک رسیدگی به طرح درآمد پایدار شهرداری های کشور به همراه امان‌الله شاقوزایی، مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان کشاورزان و عشایر استان سیستان و بلوچستان، محمدرضا سراوانی مدیرکل بهزیستی استان، بخشدار بخش مرکزی و جمعی از مدیران ادارات و دستگاه‌های اجرایی با حضور در روستاهای دهستان چشمه زیارت در بخش مرکزی زاهدان با مردم دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدای این دیدار مردم به بیان مشکلات و مطالبات خود در زمینه‌های مختلف و خدمات‌رسانی دستگاه‌های اجرایی پرداختند.

       علیم یارمحمدی با اظهار نارضایتی از عدم حضور برخی مدیران در میان مردم برای پاسخگویی، اظهار داشت: از لحاظ امنیتی بهترین شرایط را در منطقه داریم. امنیتی کردن موضوعات مختلف و مشکلات مردم توجیه درستی برای ضعف در خدمت‌رسانی و کم‌کاری برخی دستگاه‌های اجرایی نمی‌تواند باشد.

     او با بیان اینکه، حضور مسئولین در میان مردم برای شنیدن و حل مشکلات آنها ضروری است، گفت: انتظار می‌رود مسئولان برای کاهش و حل مشکلات تلاش بیشتری داشته باشند و چنانچه لازم باشد در سطح وزارتخانه‌ها برای حل مشکلات مردم پیگیری انجام خواهد شد.

        در ادامه امان‌الله شاقوزایی، مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان کشاورزان و عشایر استان با اشاره به خدمات دولت به جامعه هدف، بیان داشت: بسیاری از روستائیان فاقد هرگونه بیمه بازنشستگی هستند و در آینده با مخاطرات اجتماعی متعددی مواجه خواهند شد، صندوق بیمه اجتماعی با تحت پوشش قرار دادن آنان کمک خواهد کرد تا در آینده و زمان سن بازنشستگی، ازکارافتادگی یا فوت، خود یا خانواده‌هایشان از مزایای صندوق بهره‌مند شوند.

      وی با بیان مزایای عضویت در صندوق بیمه اجتماعی گفت: دولت مکلف به حمایت از روستائیان، کشاورزان و عشایر است و هفتاد درصد حق بیمه سهم بیمه‌شده را دولت پرداخت می‌کند و بیمه‌شده تنها سی درصد آن را می پردازد.

      مدیر صندوق استان سیستان و بلوچستان  در پایان با ارائه پیشنهاد‌هایی در خصوص بازنشستگی پیش از موعد ، موضوع خشکسالی و … در بودجه سال آینده به نماینده مردم شریف زاهدان در مجلس شورای اسلامی، خواستار توجه و حمایت جدی نمایندگان استان و دیگر نمایندگان مجلس به این پیشنهاد‌ها شد.

       شاقوزایی همچنین در جمع مردم روستای محمدآباد روغنی واقع در بخش مرکزی شهرستان زاهدان حاضر شد و با تشریح مزایا و شرایط عضویت در صندوق بیمه اجتماعی، اظهار داشت: رانندگان ساکن در روستاها نیز می‌توانند با عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر نسبت به شارژ کارت هوشمند خود اقدام و به فعالیت خود ادامه دهند.

       وی افزود: شرط سنی برای عضویت در صندوق بیمه اجتماعی حداقل هیجده سال و حداکثر پنجاه سال است و در راستای حمایت از خانواده، علاوه بر مردان، زنان خانه‌دار هم می‌توانند با پرداخت حق بیمه از مزایای آن بهره‌مند شوند.

      مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان کشاورزان و عشایر استان فقر را یکی از مشکلات اصلی بیشتر خانوارها عنوان کرد و گفت: گسترش پوشش بیمه اجتماعی نقش تأثیرگذاری در بهبود وضعیت اقتصادی خانواده‌ها دارد.

      وی از دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها درخواست کرد از نزدیک و به‌صورت چهره به چهره، مزایا و نحوه عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر را برای جامعه هدف بیان کنند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 2,075
  • 4,190,956
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©