پیشنهاد مدیر سیستان و بلوچستان به نماینده آستان قدس رضوی آستان می تواند حق بیمه خانواده های کم بضاعت را بپردازد

پیشنهاد مدیر سیستان و بلوچستان به نماینده آستان قدس رضوی آستان می تواند حق بیمه خانواده های کم بضاعت را بپردازد

مدیر صندوق استان سیستان و بلوچستان با اشاره به فقر خانواده‌های کشاورز، روستایی و عشایر استان و امنیت شغلی آنان به‌عنوان قشر مولد جامعه، پیشنهاد کرد خیرین و آستان قدس رضوی با پرداخت حق بیمه خانواده‌های کم‌بضاعت در بهبود اقتصاد خانواده‌ها و توانمندسازی آن‌ها نقش داشته باشند.


     به گزارش روابط عمومی، امان‌الله شاقوزایی مدیر صندوق سیستان و بلوچستان در دیدار با خدایار مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی و طاهری مدیر عامل انجمن خیرین سلامت استان سیستان و بلوچستان، با ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و گستره ضریب پوشش بیمه اجتماعی، اظهار داشت: محرومیت‌زدایی و کاهش فقر از اهداف اصلی صندوق بیمه اجتماعی و آستان قدس رضوی است که در حکم مقام معظم رهبری به تولیت آستان قدس به آن تأکید شده است.

       وی بابیان اینکه استان سیستان و بلوچستان یکی از مناطق کم برخوردار کشور است، گفت: با عنایت به برنامه‌های آستان قدس رضوی در زمینه حمایت از محرومان و مستضعفان در راستای توانمندسازی و کارآفرینی، صندوق بیمه اجتماعی آمادگی خود را جهت همکاری و تعامل با نمایندگی آستان قدس در استان جهت پوشش بیمه اجتماعی جامعه هدف اعلام می‌کند.

         شاقوزایی با بیان اینکه تحقق گسترش عدالت اجتماعی و کاهش فقر با تعامل و همکاری بیشتر نهادهای حمایتی و سازمان‌های متولی امکان‌پذیر است، گفت: با توجه به فقر خانواده‌های کشاورز، روستایی و عشایر استان و امنیت شغلی آنان به‌عنوان قشر مولد جامعه، خیرین و آستان قدس رضوی می‌توانند با پرداخت حق بیمه خانواده‌های کم‌بضاعت در بهبود اقتصاد خانواده‌ها و توانمندسازی آن‌ها نقش مؤثری داشته باشند.

او همچنین خواستار هدایت و سوق دادن حمایت خیرین در پرداخت حق بیمه خانواده های مستمند و بی بضاعت استان شد.

    مدیر صندوق استان سیستان و بلوچستان با پیشنهاد انعقاد تفاهم‌نامه جهت تعامل و همکاری بیشتر برای دستیابی به اهداف مشترک، افزود: در راستای حمایت دولت از این اقشار 70 درصد سهم بیمه‌شده را دولت پرداخت می‌کند و بیمه‌شده 30 درصد آن را مکلف است پرداخت کند و هر روستایی می‌تواند حداقل با پرداخت 240 هزار تومان در سال بیمه شود.

       در ادامه خدایار مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان با مثبت ارزیابی کردن فعالیت‌های صندوق در جهت رفع محرومیت‌ها و تامین آتیه جامعه هدف گفت: با توجه به رسالت مهمی که آستان قدس بر عهده دارد در تعامل و ارتباط با دستگاه‌های اجرایی تلاش داریم در جهت حل مشکلات معیشتی محرومین گام برداریم و نیازمندانی که تحت پوشش نهادهای حمایتی نیستند، از حمایت‌های آستان قدس رضوی با مشارکت دیگر خیرین حتی در زمینه اشتغال برخوردار باشند.

      او همچنین با استقبال از پیشنهاد همکاری متقابل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر استان خواستار ارائه طرح پیشنهادی شد و اعلام کرد: با نظر مثبت و مساعد، طرح همکاری در زمینه حمایت از جامعه هدف را به مرکز آستان قدس رضوی ارائه خواهیم کرد.

      در ادامه مدیر صندوق استان با طاهری مدیر انجمن خیرین سلامت استان دیدار و گفتگو کرد و با توجه به شرایط خاص استان و بی آبی چندین ساله، خواستار حمایت خیرین برای گسترش پوشش بیمه اجتماعی و کمک به پرداخت حق بیمه خانواده های بی بضاعت شد که توان پرداخت حق بیمه را ندارند.

    طاهری مدیر انجمن خیرین سلامت استان با برگزاری نشستهای بیشتر در جهت معرفی مزایا و شرایط عضویت صندوق بیمه اجتماعی به خیرین اعلام همکاری کرد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 766
  • 4,128,030
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©