مدیر صندوق استان کرمانشاه عنوان کرد وجود ارتباط مستقیم میان ضریب نفوذ بیمه اجتماعی روستائیان و کاهش معضلات اجتماعی

مدیر صندوق استان کرمانشاه عنوان کرد وجود ارتباط مستقیم میان ضریب نفوذ بیمه اجتماعی روستائیان و کاهش معضلات اجتماعی

ارتباط مستقیمی میان میزان ضریب نفوذ بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر استان و کاهش معضلات و ناهنجاری های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی وجود دارد


به گزارش روابط‌عمومی، چهارمین جلسه ستاد راهبردی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به ریاست محمد ابراهیم الهی تبار معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و با حضور کلیه اعضا برگزار شد.

معاون سیاسی استاندار کرمانشاه، بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را گام بلند در خدمت رسانی به مهم ترین قشر جامعه معرفی و با تاکید بر لزوم به کارگیری تمامی ظرفیت های دستگاه های اجرایی استان، اهتمام ویژه جهت تحقق پوشش صددرصدی روستائیان و عشایر را رسالت و ماموریت اصلی فرمانداران ودستگاه های اجرایی عضو ستاد راهبردی خواند.

معاون سیاسی استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش، با اشاره به زلزله مهیب سال گذشته استان گفت: رایزنی با وزارت کشور، هماهنگی با سمن ها و خیرین برای پوشش بیمه اجتماعی کامل روستائیان و عشایر استان در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در مناطق زلزله زده و تامین اعتبارات مورد نیاز از اولویت های اصلی معاونت متبوع در طول دوران تصدی بوده است.

الهی تبار هدف نظام و دولت از اجرای بیمه روستائیان را ایجاد بستر و شرایط لازم برای زندگی با کرامت و عزت نفس روستائیان و عشایر همچون سایر اقشار جامعه دانست.

در ابتدای این جلسه سجاد طاهری، مدیر صندوق استان کرمانشاه، به اهمیت موضوع بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر برای نظام و دولتمردان اشاره و پرداخت 70درصدی سالیانه حق بیمه جامعه هدف توسط دولت به عنوان کارفرما را مصداق بارز اهتمام ویژه دولت برای تحقق پوشش همگانی و فراگیر ایشان دانست.

طاهری استقرار ستادهای راهبردی استانی و شهرستانی در استان را از ابتدای فعالیت صندوق استان و به صورت ویژه در دولت تدبیر و امید و از سال1393 با توجه به رویکرد و نگاه ویژه ای که دولت دراین حوزه داشت، عامل اصلی توفیقات و دستاوردهای استان کرمانشاه در این حوزه اجتماعی عنوان کرد و گفت: ارتباط مستقیمی میان میزان ضریب نفوذ بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر استان و کاهش معضلات و ناهنجاری های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی وجود دارد و پوشش همگانی بیمه اجتماعی روستائیان طی سالهای آتی هزینه دستگاه های اجرایی مرتبط با حوزه روستا ومناطق عشایری و ناهنجاریهای اجتماعی را در دل روستاها و مناطق عشایری به شدت کاهش خواهد داد.

 او همچنین افزود: تلاش برای تحقق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر در واقع تلاش در راستای دستورات و منویات مقام معظم رهبری و اهداف دولت در موضوع مهم اقتصاد مقاومتی است.

این چهارمین جلسه ستاد راهبردی صندوق در استان کرمانشاه در دولت تدبیر وامید بود.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©