محمدرضا واعظ مهدوی در دیدار از موسسه برکت مطرح کرد اولویت سرمایه گذاری در طرح های دانش بنیان با رویکرد توسعه روستاها

محمدرضا واعظ مهدوی در دیدار از موسسه برکت مطرح کرد اولویت سرمایه گذاری در طرح های دانش بنیان با رویکرد توسعه روستاها

جلسه مشترک مدیرعامل به همراه معاونین و مدیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با مدیر موسسه دانش‌بنیان برکت و مدیران و کارشناسان آن موسسه برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی، در این دیدار ضمن بازدید از بخش های مختلف موسسه دانش بنیان برکت، پیشنهادات همکاری دوجانبه نیز مطرح شد. پیشنهاد تشکیل صندوقی مشترک بین این دو نهاد برای مشارکت در پروژه های توسعه روستایی و اشتغال زایی و همچنین مشارکت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در فراصندوق ستارگان از جمله این پیشنهادات است.

مؤسسه دانش‌بنیان برکت یکی از 5 بازوی اجرایی بنیاد برکت است که در زمینه فناوری های نوین دانش بنیان فعالیت می کند.

سعید جعفری، مدیر مؤسسه دانش بنیان برکت در این دیدار با بیان اینکه ایران به علت شرایط و بافت جوان جمعیتی، سبک زندگی، اندازه بازار، ضریب نفوذ رسانه های دیجیتال، سهولت و دسترسی بالا در استفاده از اینترنت، به شدت مستعد مدل های کسب و کاری است که مبتنی بر ایده های نو و مدل های نوین خدماتی باشند گفت: در این راستا استارت آپ های زیادی شکل گرفته و به سرعت درحال رشد (چه از نظر تعداد و چه از نظر حجم) هستند به گونه ای که در فاصله سال های 2014 تا 2017 تعداد استارت آپ های ایران از 150 عدد به 3000 استارت آپ افزایش یافته است.

مدیر مؤسسه دانش بنیان برکت با شرح اینکه از میان 3000 استارت آپ، تعداد محدودی مراحل اولیه را با موفقیت طی می کنند و به مرحله میانی وارد می شوند گفت: اما همان تعداد محدود نیز در مسیر تکامل عمدتاً با کمبود منابع مالی مواجه می شوند و این امر از یک طرف حیات آنها و سپس میزان اشتغال را به شدت تهدید می کند.

او همچنین افزود: تجارب جهانی به خوبی نشان می دهد شرکت های نوین مبتنی بر استارت آپ ها در مرحله میانی و انتهایی رشد خود، فرصت مناسبی برای سرمایه گذارها را فراهم می کند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر نیز با اعلام آمادگی همکاری های دوجانبه گفت: اولویت طرح های توسعه ای باید روستائیان و عشایر باشند؛ زیرا تجربه ثابت کرده است هرجایی که امکاناتی فراهم باشد، شهر از روستا سبقت گرفته است.

محمدرضا واعظ مهدوی با پیشنهاد اینکه طرح های دانش بنیانی که رویکرد آنها توسعه روستایی و اشتغال زایی در روستاها است را در اولویت سرمایه گذاری قرار می دهند گفت: آسیب شناسی سرمایه گذاری در صندوق های مشابه نیز باید انجام گیرد تا با نگاهی همه جانبه نسبت به تشکیل صندوق های پیشنهادی تصمیم گیری شود.

قابل ذکر است که در حال حاضر در مؤسسه دانش‌بنیان برکت ۱۷ استارتاپ که هریک در حال تولید یک سخت‌افزار هستند فعالیت می‌کنند. ظرفیت این مرکز برای حضور ۳۵ تیم فن آور با تکمیل فرآیند جذب و شتابدهی تکمیل می‌شود. تاکنون ۴ تیم موفق به خروج از فرآیند شتابدهی و جذب سرمایه برای ورود به بازار کسب‌وکار استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان شده‌اند که از آن جمله می توان به محصول دستگاه اکسیژن ساز خانگی اشاره کرد که تا 30 درصد ارزانتر از مشابه خارجی آن قیمت گذاری شده و در شرایط تحریمی موجود مانع از خروج ارز از کشور می شود.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 2,126
  • 4,129,390
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©