مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان دفاتر تسهیلگری در رفع آسیب های اجتماعی موثر خواهند بود

مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان دفاتر تسهیلگری در رفع آسیب های اجتماعی موثر خواهند بود

دفاتر تسهیلگری با نقشی چند بعدی که در زمینه تقویت بنیه اقتصادی و کالبدی محلات حاشیه نشین به آنها واگذار شده می توانند با اعتماد سازی و توانمندسازی زمینه مشارکت مردم را برای کمک به توسعه و رفع آسیب های اجتماعی در محلات حاشیه نشین فراهم کنند.


     به گزارش روابط عمومی، امان‌الله شاقوزایی مدیر صندوق سیستان و بلوچستان در جریان بازدید از دفاتر تسهیلگری و توسعه محلی اجتماع محور در محلات قاسم آباد، شیرآباد و کارخانه نمک زاهدان، با مثبت ارزیابی کردن فعالیت این دفاتر در توانمندسازی مردم و ایجاد تغییر در محلات حاشیه نشین، گفت: دفاتر تسهیلگری با نقشی چند بعدی که در زمینه تقویت بنیه اقتصادی و کالبدی محلات حاشیه نشین به آنها واگذار شده می توانند با اعتماد سازی و توانمندسازی زمینه مشارکت مردم را برای کمک به توسعه و رفع آسیب های اجتماعی در محلات حاشیه نشین فراهم کنند.

او با بیان اینکه دفاتر تسهیلگری توسعه محلی پل ارتباطی بین شهروندان و مسئولان هستند، افزود: این دفاتر با تاکید بر رویکرد مشارکتی و توانمندسازی ساکنین و انجام مطالعات و جمع آوری اطلاعات لازم با فعالیت میدانی و حضور در بطن محلات نقش موثری در این زمینه ایفا میکنند و موجب سرعت بخشی به روند ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی و حاشیه شهرها می شود.

شاقوزایی تغییر نگاه مردم و رسیدن به این باور که توسعه محلات و بهبود وضعیت موجود بدون مشارکت مردمی و روحیه مطالبه گری امکانپذیر نیست را از اهداف این دفاتر درخصوص توانمندسازی عنوان کرد و گفت: ضرورت توجه تسهیلگران به زیرساخت های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در مناطق حاشیه شهر نقش مهمی در توانمندسازی مردم دارد.

         او همچنین با اشاره به خشکسالی های پی درپی و مهاجرت روستائیان و عشایر به عنوان یکی از دلایل رشد حاشیه نشینی، بیان کرد: در صورت ارائه مطلوب خدمات به روستائیان و توجه به امنیت شغلی و اجتماعی آنان میتوانیم از رشد حاشیه نشینی جلوگیری کنیم.

         مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر استان افزود: برخورداری از تامین اجتماعی از نظر بازنشستگی، بیکاری، پیری، ازکارافتادگی و … حقی است همگانی و دولت موظف است طبق قوانین از محل درآمدهای عمومی و درآمدهای حاصل از مشارکت مردم، خدمات و حمایتهای اجتماعی فوق را برای یک یک افراد تامین کند و تشکیل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در همین راستا بوده است.

        امان‌الله شاقوزایی خواستار همکاری دفاتر تسهیلگری برای معرفی مزایا و شرایط عضویت جامعه هدف در صندوق بیمه اجتماعی شد و گفت: با توجه به اشتغال بسیاری از افراد ساکن در محلات حاشیه شهر در فعالیتهای کشاورزی و مرتبط با آن و همچنین تولید صنایع دستی، این افراد میتوانند با مراجعه به کارگزاریهای صندوق نسبت به عضویت در صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر اقدام و از مزایای آن بهره مند شوند.

          شاقوزایی در ادامه گفت: انتظار میرود راه اندازی دفاتر تسهیل گری اجتماع محور بعنوان اقدامی ارزشمند و عملی بتواند تغییر مطلوبی را در حاشیه شهر ایجاد کند که رسیدن به نتیجه مطلوب نیازمند همکاری و مشارکت مردم و مسئولین است.

        در جریان این بازدیدها مدیران دفاتر تسهیلگری و توسعه محلی به ارائه گزارش های خود از فعالیت های صورت گرفته پرداختند و آمادگی خود را برای همکاری با صندوق بیمه اجتماعی روستائیان، کشاورزان و عشایر استان در راستای توانمندسازی و بهبود وضعیت اقتصادی خانواده ها اعلام کردند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 3,565
  • 3,868,278
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©