مدیرصندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر استان اردبیل در مصاحبه با صداوسیما 12 بخش استان به عنوان پایلوت انتخاب شده است

مدیرصندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر استان اردبیل در مصاحبه با صداوسیما 12 بخش استان به عنوان پایلوت انتخاب شده است

به گفته مدیرصندوق استان اردبیل در صداوسیمای مرکز اردبیل در مشگین‌شهر، 12 بخش استان به منظور شتاب دادن به توسعه بیمه اجتماعی، به عنوان پایلوت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر انتخاب شده است.


به گزارش روابط عمومی، رضا عبداللهی، مدیرصندوق استان اردبیل با بیان اینکه اجرای طرح پایلوت در این بخش‌ها یکسال است افزود: در انتخاب طرح پایلوت، بخش‌های مرزی و کم برخوردار در اولویت قرار گرفتند تا با تمرکز بیشتر در این بخش‌ها و ده گردشی بتوانیم از هر خانواده حداقل یک نفر را تحت پوشش صندوق قرار دهیم.

او با تاکید بر اینکه مدت توسعه بیمه اجتماعی از برنامه‌های راهبردی دولت تدبیر و امید است؛ تصریح کرد: دولت تدبیر و امید در سال های اخیر در راستای افزایش رفاه اجتماعی روستائیان و عشایر اقدامات ارزنده‌ای انجام داده است و در جامعه هدف صندوق نیز دولت به عنوان کارفرما دو برابر حق بیمه را پرداخت می‌نماید.

عبداللهی با تشریح و تبیین اهداف، ماموریت‌ها و مزایای صندق گفت: صندوق بیمه اجتماعی یک فرصت طلایی برای روستائیان، کشاورزان، عشایر، قالیبافان و ساکنین شهرهای زیر 20 هزار نفر است و افراد ساکن در جامعه هدف صندوق با پرداخت سالی یکبار حق بیمه می‌توانند از مزایای صندوق بهره‌مند شوند.

مدیرصندوق استان اردبیل با برشمردن مزایای اصلی صندوق که شامل بازنشستگی، مستمری بازماندگان و مستمری از کارافتادگی است گفت: حداقل مبلغ حق بیمه در یکسال 240 و حداکثر آن 540 هزار تومان است که بیمه شده با پرداخت سهم خود می‌تواند از دو برابر حق بیمه که دولت پرداخت می‌کند برخوردار شود.

عبداللهی با ارائه گزارشی از وضعیت بیمه در استان اردبیل گفت: در حال حاضر میانگین پوشش کشوری این صندوق در مناطق روستایی و عشایری حدود 30 درصد است که استان اردبیل با 47 درصد پوشش در ردیف استان‌های پیشرو قرار دارد.

او همچنین با اشاره به اینکه هم اکنون 50 هزار و 750 نفر عضو این  صندوق در استان هستند؛ افزود: شهرستان مشگین‌شهر با 11 هزار و 250 نفر و با 22 درصد پوشش رتبه اول را در بین شهرستان‌های استان داراست و از تعداد 2 هزار و 880 نفر مستمری بگیر نیز یک هزار و 100 نفر در شهرستان مشگین‌شهر قرار دارند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©