مدیر صندوق استان سیستان و بلوچستان: حمایت از عشایر یکی از مهمترین اهداف دولت است

مدیر صندوق استان سیستان و بلوچستان: حمایت از عشایر یکی از مهمترین اهداف دولت است

مدیر صندوق استان سیستان و بلوچستان به همراه آذریان مدیر عشایری شهرستان هامون و برخی از کارگزاران با حضور در منطقه عشایری هامون با عشایر دیدار و گفتگو کرد.


به گزارش روابط عمومی، امان‌الله شاقوزایی مدیر صندوق استان سیستان و بلوچستان به همراه آذریان، رئیس اداره امور عشایری شهرستان هامون و برخی از کارگزاران با حضور در منطقه عشایری کوه خواجه با عشایر دیدار و گفتگو کرد.

 امان‌الله شاقوزایی با اشاره به جایگاه و اهمیت نقش عشایر در جامعه، اظهار داشت: عشایر به عنوان تولیدکننده بخش مهمی از نیازها، نقش موثری در تولید داخلی دارند و استفاده از ظرفیت‌های جامعه عشایری برای توسعه و خودکفایی به ویژه در تولید مواد غذایی و صنایع دستی فرصت مناسبی است که نیازمند حمایت و تامین امنیت شغلی است.

        او افزود: عشایر الگوی کامل و جامع اقتصاد مقاومتی و از اقشار فعال و مولد جامعه بوده که از دیدگاه امام خمینی (ره) به عنوان ذخایر انقلاب و مرزداران غیور و مردمانی صادق، دیندار و سخت کوش معرفی شده اند.

      مدیر صندوق استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در زمان بحرانهایی مانند خشکسالی خدمات رسانی مطلوب سازمانها و ادارات دولتی می تواند از مهاجرت عشایر و روستائیان به شهرها و رشد حاشیه نشینی جلوگیری کند، گفت: دولت خدمات ارزنده‌ای را در زمینه تامین امنیت شغلی و حمایت از عشایر دارد که بیمه اجتماعی با مزایا و شرایط مطلوب از جمله این خدمات است و کشاورزان، روستائیان و عشایر می‌توانند با عضویت در صندوق از از مزایای آن بهره‌مند شود.

       شاقوزایی با تقدیر از فعالیت‌های عشایر سخت کوش استان، گفت: در جهت تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص نامگذاری حکیمانه سال به نام خمایت از تولید ملی ضرورت دارد با توجه ویژه به عشایر به عنوان تولیدکنندگان داخلی حمایت های لازم را از این قشر پرتلاش داشته باشیم و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر این موضوع را از رسالت های مهم خود دانسته و در راستای تحقق این شعار فعالیت می کند.

      او همچنین از همکاری مرکز صدا و سیمای استان (شبکه هامون) و تهیه کنندگان برنامه «سیتک روستا» که به معرفی روستاهای منطقه سیستان می پردازد برای حضور در این دیدارها و معرفی صندوق (شرایط و مزایای بیمه اجتماعی)برای جامعه هدف تشکر و قدردانی کرد.

       برنامه سیتک روستا که به زبان سیستانی پخش می شود با سفر به روستاها و ضبط برنامه در محل زندگی عشایر و روستائیان، به معرفی پتانسیل های روستا و روستانشینان در زمینه های کشاورزی ،باغداری و دامداری با هدف اشتغال و کارافرینی برای جوانان و همچنین معرفی کارهای سنتی ، تولیدات صنایع دستی و آداب و رسوم روستائیان و عشایر  می پردازد.

  

   در ادامه در حضور عشایر غیور ، احکام بازنشستگی و مستمری بازماندگان به سه عضو عشایر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان اعطاء شد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 4,493
  • 3,901,174
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©