مدیر صندوق استان مرکزی کاهش آسیب های اجتماعی از مهم ترین اهداف ما است

مدیر صندوق استان مرکزی کاهش آسیب های اجتماعی از مهم ترین اهداف ما است

مدیر صندوق استان مرکزی در همایش سراسری مشاورین امور بانوان و خانواده ادارات و سازمان های استان مرکزی حضور یافت و به تبین فعالیت های صندوق پرداخت.


به گزارش روابط عمومی، محمدصادق زهدی گهرپور، مدیر صندوق استان مرکزی با بیان اینکه بیمه اجتماعی نقش مؤثری در کاهش فقر در مناطق کم برخوردار و روستایی دارد، گفت: روستائیان از اقشار مولد جامعه هستند و بانوان روستایی می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود و ایجاد کسب ‌و کارهای گوناگون نظیر مشاغل خانگی و صنایع دستی به رشد اقتصاد خانوار و تامین آینده خود کمک کنند.

او حمایت از روستائیان را در جهت توسعه پایدار لازم و ضروری دانست و گفت: دولت در راستای حمایت از روستائیان و امنیت شغلی و رفاه آنان مکلف است و در همین راستا بنابر تمهیدات صورت گرفته سهم دو برابری نسبت به حق بیمه اعضای این صندوق را پرداخت می کند.

محمدصادق زهدی گهرپور با بیان اینکه از اقدامات صندوق بیمه اجتماعی، اجرای قانون حمایت از خانواده و پرداخت مستمری به زنان واجدالشرایط است، افزود: زنان خانه دار، کشاورز، روستایی و عشایری و زنان ساکن در شهر های زیر 20 هزار نفر جمعیت می توانند با پرداخت حق بیمه سالیانه از حق مستمری، بازنشستگی و از کار افتادگی در آینده برخوردار شوند.

فرجی مدیرکل امور بانوان و خانواده‌ی استانداری نیز در این همایش با اشاره به اهمیت بیمه‌های اجتماعی در توانمندسازی بانوان گفت: کاهش فقر، بهبود زیرساخت‌های اقتصادی و همچنین توسعه اقتصادی و اجتماعی در بخش‌های مختلف کشاورزی، روستایی و عشایر از جمله اهداف صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر است.

وی افزود: دولت با گسترش بیمه‌های اجتماعی در راستای گسترش عدالت اجتماعی و در جهت کاهش فاصله طبقاتی، گام‌های بزرگی برداشته است و با توجه به وظیفه ذاتی مشاورین امور بانوان و خانواده ، لازم است با آگاهی بخشی و تعامل و همکاری دستگاه‌های اجرایی برای گسترش پوشش بیمه‌ای زنان روستایی تلاش کنیم

در این همایش که با حضور 50 نفر از مشاورین امور بانوان و خانواده ادارات و سازمانهای استان برگزار شد از ایشان خواسته شد در حیطه اختیارات و جامعه هدف و تحت پوشش خود نسبت به آگاهی بخشی مزایای صندوق اطلاع رسانی کنند و گزارش اقدامات صورت گرفته را به اطلاع مدیرکل امور بانوان و خانواده‌ استانداری برسانند.

در پایان نیز به سوالات حاضرین در جلسه پاسخ داده شد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 3,256
  • 3,867,969
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©