استقبال دفاتر پیشخوان دولت برای همکاری با صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر

استقبال دفاتر پیشخوان دولت برای همکاری با صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر

نشست مشترک محمدرضا واعظ مهدوی، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با دبیرکل کانون انجمن های کارفرمایی دفاتر پیشخوان دولت برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی، در این نشست که با حضور حامدعلی مبارکی، رئیس هیئت مدیره صندوق و مصطفی شریعتی، مدیرکل امور استان‌ها و کارگزاریها همراه بود، نحوه همکاری دو جانبه بین کارگزاری های صندوق و دفاتر پیشخوان دولت بررسی شد.

در این جلسه واعظ مهدوی، با بیان اینکه تا کنون بالغ بر یک میلیون و 750 هزار خانوار تحت پوشش بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر قرار گرفته و از مزایای عضویت صندوق بهره مند شده اند گفت: از این تعداد 93 هزارو 500 خانوار مشمول انواع مستمری های صندوق می شوند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان  و عشایر با اشاره به اجرای بند 4 ماده 12 قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی صندوق گفت: صندوق قسمت اعظمی از امور غیر حاکمیتی خود را به 1900 کارگزاری واگذار کرده است که از این تعداد 38 کارگزار، دفتر پیشخوان دولت هستند.

ایشان در ادامه با اشاره به زیرساخت های دفاتر پیشخوان دولت اظهار داشتند دراین خصوص می بایست نشست های کارشناسی برگزار شود تا زمینه همکاری دو مجموعه فراهم شود و یکی از الگوهایی که می توان استفاده کرد کارگزاریهای فعال در قالب کارگزاری معین با همکاری دفاتر پیشخوان دولت در جذب و معرفی جامعه هدف مشارکت نمایند.

واعظ مهدوی همچنین افزود: با توجه به امکانات و ظرفیت کارگزاران درخواست می شود برخی خدماتی که توسط دفاتر پیشخوان دولت ارائه می شود به کارگزاران سپرده شود و از سوی دیگر در مناطقی که خلأ کارگزاری وجود دارد می توان از خدمات دفاتر پیشخوان بهره برد.

حامدعلی مبارکی، رئیس هیئت مدیره صندوق با بیان اینکه دفاتر پیشخوان دولت می توانند زمینه ای را فراهم آورند تا برخی از خدماتی که توسط دفاتر پیشخوان ارائه می شود از طریق کارگزاری های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر  و بالعکس فراهم شود.

در ادامه جلسه علی فلاح حقیقی، دبیرکل کانون انجمن های کارفرمایی دفاتر پیشخوان دولت ضمن ارائه گزارشی از خدمات دفاتر پیشخوان به مردم و فعالیت بالغ بر 6 هزار دفتر در این قالب آمادگی کامل خود را جهت هر گونه همکاری اعلام کردند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©