مدیر صندوق استان یزد: زیلوبافان میبد بیمه می شوند

مدیر صندوق استان یزد: زیلوبافان میبد بیمه می شوند

زیلوبافان شهرستان میبد که از مزایا و خدمات بیمه ای برخوردار نیستند می توانند زیرپوشش بیمه ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر قرار گیرند.


به گزارش روابط عمومی، حسن ابراهیمی مدیر صندوق استان یزد در دیدار با اعضای خوشه زیلوی استان به تاریخچه این صندوق اشاره کرد و گفت: تمام افرادی که در حرفه زیلو بافی اشتغال داشته و به هر دلیلی از بیمه تأمین اجتماعی برخوردار نیستند، می‌توانند در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان عضو شده و بیمه خود را پرداخت کرده و از خدمات بیمه‌ای این صندوق بهره‌مند شوند.

او با اشاره به ثبت شهر میبد به عنوان شهر جهانی زیلو در شورای جهانی صنایع دستی اظهار داشت: زیلوبافی در میبد سابقه‌ای دیرینه دارد بدین ترتیب برای حل مسائل و مشکلات این قشر پر تلاش باید برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.

ابراهیمی با بیان اینکه  آمار، درآمد و بیمه زیلوبافان باید استخراج و مورد بررسی قرار گیرد افزود: زیلو بافان و رشته های مرتبط با این حرفه که فاقد بیمه هستند می توانند زیرپوشش بیمه صندوق یادشده قرار گرفته و از مزایای آن شامل مستمری بازنشستگی و از کارافتادگی بهره مند شوند.

او در ادامه با اشاره به خدمات این صندوق که یکی از چهار صندوق عمومی کشور است ادامه داد: این صندوق فعالیت خود را از سال 1384 با هدف حمایت از روستائیان، عشایر و کشاورزان در کشور برای دریافت مستمری بازنشستگی، از کار افتادگی و فوتی آغاز کرده است.

قدیمی‌ترین و در عین حال نفیس‌ترین زیلوهای میبد، به قرن 12 هـ .ق تعلق دارد و بر روی آن بیست و چهار سجاده طراحی شده است.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 4,499
  • 3,901,180
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©