یادوراه شهدای روستای ارباب زابل با مشارکت صندوق برگزار شد تداوم راه شهدا با رفع نابرابرى و گسترش عدالت

یادوراه شهدای روستای ارباب زابل با مشارکت صندوق برگزار شد تداوم راه شهدا با رفع نابرابرى و گسترش عدالت

یادواره ٣١شهید روستاى ارباب از بخش مرکزى شهرستان زابل، با مشارکت صندوق بیمه اجتماعى کشاورزان، روستائیان و عشایر برگزار شد. در این مراسم سردار کمیلى، فرمانده مرزبانى استان سیستان و بلوچستان احکام ...


یادواره ٣١شهید روستاى ارباب از بخش مرکزى شهرستان زابل، با مشارکت صندوق بیمه اجتماعى کشاورزان، روستائیان و عشایر برگزار شد. در این مراسم سردار کمیلى، فرمانده مرزبانى استان سیستان و بلوچستان احکام مستمرى بگیران فوتى صندوق را به بازماندگان آنها تقدیم کرد و از خانواده شهید دهمرده، مرزبانى که اخیرا به دست اشرار و تروریست‌های شرق کشور به شهادت رسیده بود، توسط مدیران صندوق تقدیر به عمل آمد.

این یادواره با حضور مسئولین لشکرى و کشورى در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامى در مسجد روستا و با حضور پر رنگ مردم قدرشناس این روستا و شهرستان زابل برگزار شد. در این مراسم پیام دکتر واعظ مهدوى، مدیرعامل صندوق و نماینده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان سیستان و بلوچستان، توسط مشاور و مدیرکل دفتر مدیرعامل قرائت شد. واعظ مهدوی در این پیام بار دیگر به اهمیت محرومیت زدایى و گسترش عدالت در استان سیستان و بلوچستان به عنوان وظیفه اى ملى و دینى تاکید کرد.

متن کامل این پیام به این شرح است:

 بسم الله الرحمن الرحیم

قل انما اعظکم بواحده ان تقوموا لله مثنى و فرادى

عزیزان سرافراز و سربلند روستاى ارباب استان سیستان و بلوچستان، تقدیم ٣١ شهید از میان شما و برخاسته از متن روستاى شما، گویاى معنویت، دیانت، میهن‌دوستى و عظمت شماست. ٣١ شهید که همچون ٣١ خورشید تابان تا همیشه‌ی تاریخ بر پیشانى روستاى شما، استان سیستان و بلوچستان و ایرانِ عزیز ما مى‌درخشند. ٣١ شهید که تصویرى روشن از روستایى به دست مى‌دهند که با جغرافیاى کوچک، تاریخى بلند و عظمتى روح نواز دارد. رهبر انقلاب درباره شهدا به زیبایى فرمودند که «با این ستاره‌ها مى‌توان راه را پیدا کرد.» اما با پایان یافتن جنگ تحمیلى، راه و مسیرى که شهداى ما پیمودند را چگونه پیدا کنیم؟ براى جستجوى این مسیر نورانى و سراسر معنویت باید هرآینه به «ارزش»هاى دفاع مقدس رجوع کنیم. ارزش‌هایى که فراتر از کالبد جنگ به درون‌مایه و محتوای دفاع مقدس می‌پردازند: روحِ گذشت، روحِ استقلال‌خواهی، روح ِ نوعی غرور ملی و تاریخی، که این جامعه مستحق شکست نیست. این جامعه ظرفیت‌های بزرگی دارد که با درون‌مایه حقانیت‌اش با مضامین آرمان‌هایش چون عدالت‌خواهی، آزادی‌خواهی، فرهیختگی پیوندی عمیق بر قرار کرده است.

با مراجعه به ارزش‌ها و درون‌مایه‌ی دفاع مقدس، راه شهدا و این ٣١ شهید عزیز و نورانى روستاى ارباب نیز هویدا مى‌شود: به استان پهناور و محروم سیستان و بلوچستان نظر کنیم. راه شهدا امروز از طریق دست به دست هم دادن و کار جهادى و شبانه روزى براى رفع نابرابرى و گسترش عدالت در این منطقه، تداوم خواهد یافت.

ما در دوران دفاع مقدس، سه مدل دفاعى را تجربه کردیم: جنگ کلاسیک، جنگ نامنظم و چریکى و نهایتا جنگ مردمى. تنها مدل سوم بود که به پیروزى منتهى شد؛ ورق جنگ زمانى به سود ما برگشت که پاى «مردم» به قصه‌ى جنگ باز شد. اکنون هم راه پیروزى و راه شکست دادن اهریمنِ فساد، تبعیض و فقر تنها با حضور مردم در صحنه و البته پشتیبانى بى‌وقفه دولت و تمام اجزاء نظام امکان‌پذیر خواهد شد.

در پایان از یکایک شما برادران و خواهران طلب دعاى خیر  و ایستادگى در مسیر خدمت‌رسانى به روستاییان و عشایر عزیز دارم. همچنین امیدوارم به زودى شما را در روستاى ارباب زیارت کنم و بار دیگر در کنار هم با آرمان‌هاى امام خمینی و ٣١شهید روستاى شما تجدید بیعت کنیم.»

در پایان این مراسم احکام مستمرى بگیران فوتى توسط سردار کمیلى فرمانده مرزبانى استان سیستان و بلوچستان به خانواده و بازماندگان آنها تقدیم شد. همچنین شریعتى مدیرکل امور استان‌ها، درویشى مدیرکل دفتر مدیرعامل و شاقوزایى مدیر صندوق در استان سیستان و بلوچستان از خانواده «شهید دهمرده» و فرزند دوماهه‌ این شهید سرفراز مرزبانى که اخیراً توسط ترویست‌هاى شرق کشور به شهادت رسید، تقدیر به عمل آوردند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©