فرماندار بستان آباد: کارگزاران و مدیران صندوق، سربازان جبهه محرومیت زدایی هستند

فرماندار بستان آباد: کارگزاران و مدیران صندوق، سربازان جبهه محرومیت زدایی هستند

به گزارش روابط عمومی، در این جلسه که فرماندار بستان آباد، بخشداران مرکزی و تیکمه داش، رؤسای ادارات شهرستان و نیز مدیر و کارگزاران صندوق در سراسر استان حضور داشتند، بر ضرورت مدیریت هزینه ها و پایداری منابع صندوق ...


به گزارش روابط عمومی، در این جلسه که فرماندار بستان آباد، بخشداران مرکزی و تیکمه داش، رؤسای ادارات شهرستان و نیز مدیر و کارگزاران صندوق در سراسر استان حضور داشتند، بر ضرورت مدیریت هزینه ها و پایداری منابع صندوق تاکید شد.

فرماندار بستان آباد با اشاره به سابقه تحریم و هجمه دشمنان علیه ایران اسلامی گفت: از همان نخستین روزهای بعد از پیروزی انقلاب، دشمنان هجمه‌های خود را در تمام ابعاد فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و نظامی در قالب ترور، اغتشاشات داخلی، جنگ تحمیلی و تحریم و فشارهای بین‌المللی علیه کشورمان آغاز کردند. اما مردم ما نشان داده اند مردان و زنان روزهای سخت هستند و هر زمان تحت فشار بیشتر قرار گرفته اند، اتحاد و اتفاق مردم و دولت مردان افزایش یافته است.

موسوی، با بیان اینکه امروز بنا به فرمایش مقام معظم رهبری روز جنگ است و همه در جبهه حمایت و دفاع از کشور قرار داریم، گفت: با توسعه فعالیت های اقتصادی و اجتماعی، اجازه نمی‌دهیم دشمنان با استفاده از ابزار تهدید و تحریم به اهداف شوم خود دست یابند.

امید و نشاط به جامعه روستایی و عشایری کشور بازگشت

فرماندار بستان آباد سرمایه اجتماعی را بزرگترین سرمایه کشورها دانست و تاکید کرد: هر چقدر هم از سرمایه اقتصادی بالا و نیروی انسانی ماهر برخوردار باشیم، اگر مدیریت و بهره‌مندی لازم از سرمایه های اجتماعی خود را نداشته باشیم، موفق نخواهیم بود.

وی در برهه زمانی فعلی، تنها راه شکوفایی سرمایه های اجتماعی کشور را امیدآفرینی در جامعه برشمرد و گفت: یکی از اصلی ترین برنامه های دشمن، ناامیدسازی مردم از نظام و ایجاد عصبانیت در بین اقشار مختلف جامعه است و برای رسیدن به این هدف علاوه بر آب، خاک، تولیدات داخلی و حتی خام‌فروشی محصولات تولیدی بر روی جزئی ترین مسایل نیز سرمایه گذاری کرده است. 

فرماندار بستان آباد، در ادامه سخنانش با بیان اینکه بیمه روستایی یکی از بحث های مطروحه در تمام برنامه های توسعه کشور در قبل و بعد از انقلاب بوده، گفت: خوشبختانه با عملیاتی شدن این مهم در سال 84، چتر حمایتی لازم بر سر تولیدکنندگان واقعی مواد غذایی کشور گشوده شد و امید و نشاط به جامعه روستایی و عشایری کشور بازگشت.

وی ادامه داد: کارگزاران و مدیران صندوق بیمه اجتماعی، سربازان جبهه محرومیت زدایی در روستاها هستند.

فرماندار بستان آباد، همچنین از افتتاح چندین پروژه مهم بخش دولتی و خصوصی در سطح شهرستان همزمان با ایام ا… دهه فجر خبر داد و گفت: برای اجرای اجرا و راه اندازی پروژه‌های مذکور بالغ بر یکهزار و 300 میلیارد ریال هزینه شده است.

موسوی، بهره‌برداری از نخستین نیروگاه بخش خصوصی استان در بستان‌آباد را یکی از همین پروژه‌ها اعلام کرد و خاطرنشان کرد: با بهره برداری از این نیروگاه، 20 مگاوات برق تولید خواهد شد که این میزان 3 مگاوات بیشتر از برق مصرفی شهرستان است.

وی همچنین از کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی راه آهن بستان آباد – سراب با حضور روسای یکی از قوای سه گانه کشور در ایام دهه فجر خبر داد.

فرماندار بستان آباد در خاتمه به رویکرد دولت تدبیر و امید در حمایت حداکثری از روستاها اشاره کرد و گفت: از ابتدای تاسیس نهاد دهیاری‌ها در کشور تاکنون، 480 میلیارد ریال اعتبار به دهیاری‌های شهرستان تزریق شده که 430 میلیارد ریال آن در 5/5 سال اخیر اتفاق افتاده است.

 

رتبه نخست بستان آباد در ضریب نفوذ بیمه ای

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر آذربایجان شرقی نیز طی سخنانی، صندوق بیمه اجتماعی روستائیان را یکی از دستاوردهای انقلاب و نخستین صندوق از نوع بیمه اجتماعی دانست و گفت: این صندوق در سال 83، براساس قانون ساختار رفاه و تامین اجتماعی در مجلس شورای اسلامی تصویب و یکسال بعد فعالیت خود را آغاز کرد.

محمد نظری، با بیان اینکه این صندوق در بدو فعالیت برای تحت پوشش قرار دادن روستائیان و عشایر تشکیل شده بود، اظهار داشت: در ادامه کشاورزان ساکن شهرها و ساکنان شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت، رانندگان بین شهری ساکن در روستاها و اخیرا قالیبافان و شاغلین صنایع دستی بر مشمولان صندوق افزوده شدند.

وی اضافه کرد: سطح درآمدی تعریف شده برای مشمولان صندوق بیمه اجتماعی روستائیان، ما بین سازمان تامین اجتماعی و نهادهای حمایتی است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر  استان با بیان اینکه شهرستان بستان آباد به لحاظ ضریب نفوذ بیمه ای در بین شهرستان های استان، رتبه نخست را به خود اختصاص داده، گفت: براساس سهمیه ابلاغی مکلف هستیم 21هزار و 282 نفر مشمول را در شهرستان بستان آباد تحت پوشش صندوق قرار دهیم که تاکنون 89 درصد این میزان برابر با 19 هزار نفر محقق شده است.

وی کارگزاری ها را الگوی موفق در چابک سازی دولت دانست و تصریح کرد: صندوق بیمه اجتماعی، تنظیم روابط و هماهنگی های لازم در راستای تسهیل پروسه ثبت نام و ارایه خدمات به مشمولان را برعهده دارد و خود مردم و روستائیان در قالب کارگزاری ها در خط مقدم ترویج بیمه در جامعه روستایی و کشاورزی قرار دارند.

وی ادامه داد: از 94 کارگزاری فعال بیمه اجتماعی روستاییان در سطح استان، 3 کارگزاری مربوط به شهرستان بستان آباد است.

نظری، ضریب پشتیبانی صندوق در شهرستان بستان آباد را 22 اعلام کرد و افزود: به مرور زمان و با افزایش تعداد مستمری بگیران صندوق، ضریب پشتیبانی کاهش خواهد یافت که همین امر مدیریت بیش از پیش هزینه ها و نیز پایداری منابع صندوق را ضروری نموده است.

وی، تعداد مستمری بگیران صندوق در شهرستان بستان آباد را 853 خانوار اعلام و تاکید کرد: از این تعداد، 297 نفر بازنشسته پیش از موعد، 470 خانوار بازمانده بیمه شدگان فوتی و 86 نفر نیز از کارافتاده کلی می باشد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنانش به توزیع بسته های حمایتی در بین اقشار کم درآمد جامعه اشاره کرد و گفت: در این راستا، 15 هزار و 242 نفر از مستمری بگیران صندوق، بسته حمایتی مذکور را دریافت کردند. همچنین براساس قولی که وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی داده‌اند، بزودی به همه بیمه شدگان فعال صندوق که رابطه بیمه ای شان برقرار است، بسته حمایتی تعلق خواهد گرفت.

نظری، در خاتمه سخنانش با بیان اینکه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در تلاش است تا اسفندماه جاری یک بسته حمایتی دیگر به مستمری بگیران صندوق تعلق بگیرد، گفت: عیدی مستمری بگیران صندوق نیز تا پایان بهمن ماه واریز خواهد شد.

 

️دهیاران در شناسایی مشمولان بدون بیمه، کارگزاری ها را یاری کنند

 

مدیر  یکی از کارگزاری های بیمه اجتماعی بستان آباد نیز با اشاره به جمعیت 94 هزار نفری شهرستان، گفت: 24 هزار نفر از جمعیت شهرستان در شهرها و مابقی در قالب دو بخش و 9 دهستان در 188 روستا سکونت دارند.

ابراهیم صبری، با بیان اینکه تاکنون 4770 مشمول از طریق کارگزاری 52096، تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار گرفته اند، افزود: سال گذشته 2350 نفر از بیمه شدگان این کارگزاری بیمه پردازی خود را تمدید کرده اند.

وی ادامه داد: خوشبختانه درصد بالای جمعیت روستائی شهرستان باسواد هستند که این امر در فرهنگ سازی و ترویج بیمه روستایی بسیار موثر واقع شده است.

صبری، از دهیاران به عنوان شهرداران روستاها نام برد و از آنها خواست با شناسایی مشمولان روستایی بدون بیمه، آنها را به ثبت نام در صندوق بیمه اجتماعی روستائیان تشویق و ترغیب کنند.

وی افزود: افزایش شمار بیمه شدگان روستایی علاوه بر ممانعت از مهاجرت روستائیان به شهرها، به نوعی میزان بهره مندی روستاها از بودجه و اعتبارات دولتی را افزایش می دهد، چرا که دو سوم حق بیمه بیمه شدگان صندوق را دولت می پردازد.

شایان ذکر است در خاتمه جلسه از 10 کارگزاری موفق استان تجلیل شد و احکام بازنشستگی پیش از موعد، از کارافتادگی کلی و فوتی  تنی چند از بیمه شدگان صندوق به صورت نمادین اعطا شد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 3,072
  • 3,874,373
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©