محمدرضا واعظ مهدوی در برنامه «زنده باد زندگی» روستائیان باید بخشی از صنعت باشند

محمدرضا واعظ مهدوی در برنامه «زنده باد زندگی» روستائیان باید بخشی از صنعت باشند

محمدرضا واعظ مهدوی، با حضور در برنامه زنده «زنده با زندگی» در قامت پژوهشگر توسعه روستایی به اهمیت بحث توسعه در روستاهای ایران پرداخت.


به گزارش روابط عمومی، واعظ مهدوی که از پیش از انقلاب تا کنون فقرزدایی و توسعه مناطق محروم نقش مهمی در فعالیت های او داشته است، با حضور در برنامه «زنده باد رندگی» که هر روز از شبکه دو سیما پخش می شود به آسیب شناسی روستاها در ایران پرداخت و تاکید کرد که مهاجرت یکی از آسیب های شناسایی شده در روستاها است.

او از اشتغال زایی در روستاها به عنوان یکی از درمانهای آسیب های روستایی از جمله مهاجرت یاد کرد و گفت: اشتغال روستایی یکی از راهکارهای مفید برای درمان این آسیب است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر هدف در توسعه روستایی را پایدار نگاه داشتن روستاها به مثابه روستا دانست و گفت: هدف این است که روستاها به همانشکلی که هستند و شناخته می شوند توسعه پیدا کنند و روستا با همان تعریف روستا حفظ شود.

او با تاکید بر اینکه روستا با کشاورزی تعریف نمی شود توضیح داد که کشاورزی محور توسعه است اما محور توسعه روستاها نیست. واعظ مهدوی همچنین شرح داد: امکان ندارد روستائیان با ماندن در کار کشاورزی بتوانند درآمد مکفی داشته باشند. از این رو باید سهم اشتغال در روستاها را فراتر از امر کشاورزی دانست.

این پژوهشگر توسعه روستایی حل مشکل اشتغال روستایی را در ورود روستائیان به بحث صنعت دانست و گفت: باید به روستائیان آموخت که چگونه می توانند بخشی از صنعت باشند و این اتفاق تا حدودی در روستاهای ایران به وقوع پیوسته است.

واعظ مهدوی با برشمردن دیگر مشاغل فعال در بین روستائیان از روستاها های موفق در این عرصه نیز نام برد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 748
  • 4,128,012
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©