بخشدار بخش بلبان آباد: میزان ضریب نفوذ بیمه از مهمترین شاخص های توسعه یافتگی است

بخشدار بخش بلبان آباد: میزان ضریب نفوذ بیمه از مهمترین شاخص های توسعه یافتگی است

بخشدار بلبان آباد سیاست دولت را گسترش خدمات صندوق اعلام کرد و با اشاره به تعداد قابل توجه مستمری بگیران که از خدمات صندوق بهره مند شده اند ابراز امیدواری کرد که در آینده افراد بیشتری تحت پوشش قرار گرفته و بتوانند از خدمات صندوق استفاه کنند.


به گزارش روابط‌عمومی، عباس ارشدی بخشدار بخش بلبان آباد شهرستان دهگلان در جلسه دهیاران این بخش که در محل سالن جلسات بخشداری برگزار شد، یکی از شاخصهای میزان توسعه یافتگی و رفاه اجتماعی در جامعه را میزان ضریب نفوذ بیمه در آن کشور توصیف و صندوق را یکی از راه های نفوذ رفاه اجتماعی در میان روستائیان و اقشار محروم و کم درآمد عنوان کرد.

بخشدار بلبان آباد در ادامه صحبت های خود، سیاست دولت را گسترش خدمات صندوق اعلام کرد و افزود: در سطح بخش شاهد اقدامات خوب و مناسبی بوده ایم و تعداد قابل توجهی مستمری بگیر در سطح بخش اکنون از خدمات صندوق بهره مند شده اند و امیدواریم در آینده با کمک دهیاران افراد بیشتری تحت پوشش قرار گرفته و بتوانند از خدمات صندوق استفاه کنند.

او در ادامه گفت: به دلیل اینکه اغلب ساکنین روستاها کشاورز بوده و در زمان پیری توانایی کارکردن خود را از دست می دهند، لذا فاقد هر گونه منبع درآمدی هستند و با بیمه نمودن خود در این صندوق این خلا برطرف می شود و سالمندان با پشتوانه این بیمه میتوانند زندگی خود را اداره نمایند.

وی در پایان افزود: چون در این موضوع بحث سود و منفعت مطرح نیست و بحث تجلی عدالت اجتماعی و رفاه اجتماعی در میان است ما تمام سعی و تلاش خودمان را بکار خواهیم بست.

در ادامه جبار احمدپور مدیر استان کردستان ضمن تشکر از بانیان جلسه، گزارشی از عملکرد کارگزاران و چالش های موجود در بخش بیان و همچنین جهت آشنایی حاضرین توضیحات کاملی در خصوص مزایا و خدمات طرح، تاریخچه شکل گیری صندوق و مبانی قانونی آن بیان و خواستار استفاده از ظرفیت کلیه دهیاران بخش جهت فرهنگ سازی و ترغیب مخاطبان شد.

در پایان نیز حاضرین سوالات و ابهامات خود را مطرح و به نحو مقتضی به آنان پاسخ داده شد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©