مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر در سفر به آذربایجان شرقی: بسته بعدی معیشتی، به تمام بیمه پردازان فعال تخصیص می یابد

مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر در سفر به آذربایجان شرقی: بسته بعدی معیشتی، به تمام بیمه پردازان فعال تخصیص می یابد

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور خبر از تلاش برای تخصیص بسته معیشتی به تمام 580 هزار بیمه شده فعال صندوق داد.


به گزارش روابط عمومی، محمدرضا واعظ مهدوی در جلسه ستاد توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در روستای گل تپه مراغه با اعلام خبر فوق گفت: تخصیص بسته حمایتی، یکی از اقدامات دولت برای کاهش مشکلات شهروندان و اقشار کم درآمد است که برای اولین بار  100 هزار نفر از مستمری بگیران صندوق بیمه روستاییان کشاورزان و عشایر هفته گذشته دریافت کردند.

او با بیان اینکه براساس تصمیم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تخصیص بسته‌های حمایتی، اولویت با روستائیان، عشایر و کشاورزان است، شرح داد: در مرحله بعدی تلاش می شود همه 580 هزار بیمه شده فعال صندوق که تاکنون بسته معیشتی دریافت نکرده‌اند، مشمول طرح شوند.

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور در بخش دیگری از سخنانش از 40 سالگی انقلاب با عنوان «پختگی انقلاب» نام برد و گفت: مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی، قانون اساسی جمهوری اسلامی است که در آن بر ایجاد بسترهای لازم برای تعالی و کمال انسان‌ها تاکید شده است.

او با بیان اینکه مسائل اجتماعی جایگاه ویژه‌ای در قانون اساسی کشورمان دارند، افزود: براساس اصل 29 قانون اساسی، بیمه یک حق همگانی است و همه شهروندان باید از آن برخوردار شوند.

واعظ مهدوی یکی از مشخصه‌های مهم بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر را حمایت همه جانبه دولت از آن دانست و خاطرنشان ساخت: با توجه به نبود کارفرمای مسشخص در فعالیت های کشاورزی و روستایی، دولت در این صندوق نقش کارفرما را ایفا کرده و دو سوم حق بیمه اعضای صندوق را عهده دار شده است.

او با بیان اینکه دولت و مدیران صندوق نگران آینده افراد بدون بیمه هستند، گفت: در همین راستا شناسایی و استخراج جمعیت بیمه نشده کشور در دستور کار قرار گرفته است و بزودی کدملی و کدپستی دقیق تمام افراد بدون بیمه در اختیار صندوق و کارگزاران قرار می‌گیرد تا با رفع موانع موجد، نسبت به پوشش بیمه این قشر اقدام شود.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور در خاتمه با اشاره به تنظیم جداول حقوق صندوق تا سال 1420 تصریح کرد: در گام بعدی کارشناسان صندوق بدنبال تنظیم جداول حقوق تا سال 1470 هستند تا مشکلی در عمل به تعهدات صندوق در درازمدت بوجود نیاید.

شایان ذکر است در خاتمه این جلسه، از مستجاب مقنی خیر بیمه ای که با تقبل حق بیمه 16 نفر از مشمولان صندوق در روستای گل تپه مراغه نسبت به تحت پوشش قراردادن آنها اقدام کرده بود، تجلیل شد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 1,802
  • 4,190,683
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©