بنابر گفته مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر، برای پوشش کامل کدملی و کدپستی افراد بدون بیمه، در اختیار صندوق قرار خواهد گرفت

بنابر گفته مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر، برای پوشش کامل کدملی و کدپستی افراد بدون بیمه، در اختیار صندوق قرار خواهد گرفت

محمدرضا واعظ مهدوی نگرانی از آینده افراد بدون بیمه را دغدغه دولت و مدیران صندوق دانست و تأکید کرد در همین راستا شناسایی و استخراج جمعیت بیمه نشده کشور در دستور کار قرار گرفته است و به زودی کدملی و کدپستی دقیق تمام افراد بدون بیمه در اختیار صندوق و کارگزاران قرار می‌گیرد تا نسبت به پوشش بیمه ای این قشر اقدام شود.


به گزارش روابط عمومی، استارت شروع جلسات ستاد توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر که تفاهمنامه آن تیرماه جاری در کلیبر به امضای معاون توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری و مدیرعامل این صندوق رسیده بود، زده شد.

در اولین جلسه این ستاد که به  ریاست محمدرضا واعظ مهدوی؛ معاون وزیر و مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور در روستای گل تپه مراغه تشکیل شد، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی، مدیرکل و جمعی از مدیران تابعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، معاون فرماندار و بخشداران مرکزی و سراجوی مراغه، مدیر و جمعی از کارگزاران صندوق حضور داشتند.

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور در بخشی از سخنانش از 40 سالگی انقلاب با عنوان «پختگی انقلاب» نام برد و گفت: مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی، قانون اساسی جمهوری اسلامی است که در آن بر ایجاد بسترهای لازم برای تعالی و کمال انسان‌ها تاکید شده است.

وی با بیان اینکه توجه به حوزه های مختلف اجتماعی، جایگاه ویژه‌ای در قانون اساسی کشورمان دارد، افزود: براساس اصل 29 قانون اساسی، بیمه یک حق همگانی است و همه شهروندان باید از آن برخوردار شوند.

واعظ مهدوی، یکی از مشخصه‌های مهم بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر را حمایت همه جانبه دولت از آن دانست و خاطرنشان ساخت: با توجه به نبود کارفرمای مشخص در فعالیت های کشاورزی و روستایی، دولت در این صندوق نقش کارفرما را ایفا کرده و دو سوم حق بیمه اعضای صندوق را عهده دار شده است.

وی با بیان اینکه دولت و مدیران صندوق، نگران آینده افراد بدون بیمه هستند، گفت: در همین راستا شناسایی و استخراج جمعیت بیمه نشده کشور در دستور کار قرار گرفته است و به زودی کدملی و کدپستی دقیق تمام افراد بدون بیمه در اختیار صندوق و کارگزاران قرار می‌گیرد تا با رفع موانع موجود، نسبت به پوشش بیمه ای این قشر اقدام شود.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور در خاتمه با اشاره به تنظیم جداول حقوق صندوق تا سال 1420 تصریح کرد: در گام بعدی کارشناسان صندوق به دنبال تنظیم جداول حقوق تا سال 1470 هستند تا مشکلی در عمل به تعهدات صندوق در درازمدت به وجود نیاید.

 

صندوق بیمه اجتماعی روستائیان، ارزانترین صندوق اجتماعی کشور است

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی نیز در این نشست از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به عنوان ارزان‌ترین صندوق اجتماعی کشور یاد کرد و گفت: پرداخت دو سوم حق بیمه اعضا توسط دولت و مخیر بودن بیمه‌شدگان در نحوه پرداخت حق بیمه، دو مزیت بزرگ این صندوق محسوب می‌شود.

تقی کرمی، بر لزوم سرمایه‌گذاری صندوق در حوزه‌های اقتصادی و تولیدی تاکید کرد و گفت: در غیر این صورت صندوق در آینده در عمل به تعهدات مالی خویش با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهد شد.

او پوشش 63 درصدی صندوق در استان را کافی ندانست و گفت: افزایش ضریب پوشش بیمه‌ای صندوق در استان، به نوعی استفاده از فرصت به وجود آمده برای جذب و بهره مندی بیشتر از اعتبارات دولتی محسوب می شود.

 

نخستین مجمع خیرین بیمه‌ای کشور در تبریز راه‌اندازی می شود

در ادامه این نشست مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان آذربایجان‌شرقی با ارائه گزارشی کوتاه، گفت: از 284 هزار و 124 نفر سهمیه ابلاغی استان، تاکنون 180 هزار و 517 مشمول ثبت‌نام و تحت پوشش صندوق قرار گرفته‌اند که این میزان، 63/53 درصد از واجدین شرایط را شامل می‌شود.

محمد نظری با بیان اینکه 90 درصد بیمه‌شدگان صندوق در استان آذربایجان‌شرقی را آقایان و 10 درصد دیگر را بانوان تشکیل‌می‌دهند، گفت: این تعداد، توسط 94 کارگزار فعال صندوق در سطح استان بیمه شده‌اند.

او، سهمیه ابلاغی و تعداد بیمه شدگان صندوق در شهرستان مراغه را به ترتیب 18915 و 10985 نفر عنوان کرد و افزود: این شهرستان با پوشش 58 درصدی، رتبه هفتم استان را به خود اختصاص داده است.

او همچنین مجموع مستمری‌بگیران صندوق در استان را 15 هزار و 241 نفر و در شهرستان مراغه یک هزار و 327 نفر اعلام کرد و گفت: ضریب پشتیبانی صندوق یعنی نسبت ورودی و خروجی بیمه‌شدگان صندوق در استان 12 و در شهرستان مراغه 8/2 است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان، راه‌اندازی و تشکیل 11 جلسه میز خدمت با حضور مدیران و کارشناسان صندوق در روستاهای مختلف استان برای رسیدگی به مشکلات بیمه‌ای روستائیان و نیز برگزاری مستمر نشست کارگزاران صندوق را از مهم‌ترین اقدامات تبلیغی و آموزشی صندوق برشمرد.

او بر ضرورت استفاده از توان خیرین بیمه‌ای برای تحت پوشش قراردادن مشمولان کم‌درآمد تاکید کرد و گفت: رویکرد جدید صندوق استفاده حداکثری از توان خیرین برای افزایش ضریب بیمه‌ای در مناطق محروم است و صندوق بیمه اجتماعی استان در راستای تحقق این مهم، بزودی نخستین مجمع خیرین بیمه‌ای کشور را در تبریز راه‌اندازی می‌کند.

مدیر صندوق استان آذربایجان شرقی با تجلیل از اقدام خیرخواهانه آقای مستجاب مقنی در پرداخت حق بیمه 16 نفر از بیمه‌شدگان صندوق گفت: هرچند خیرین اغلب علاقه‌ای به رسانه‌ای شدن فعالیت‌های خیرخواهانه شان ندارند، اما معتقدیم تجلیل از خیرین، تجلیل از نیکی‌هاست و این اقدام، نقش موثری در ترویج فرهنگ حسنه و ماندگار خیر و احسان خواهد داشت.

در خاتمه این جلسه، از مستجاب مقنی خیر بیمه ای که حق بیمه 16 نفر از مشمولان صندوق در روستای گل تپه مراغه را متقبل شده، تجلیل شد. خانواده 8نفر از این تعداد هم اکنون مشمول دریافت مستمری های ماهیانه بازنشستگی و فوت شده اند و بیمه پردازی 8 نفر باقیمانده کماکان با حمایت این خیرمراغه ای ادامه دارد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©