واعظ‌مهدوی در جمع نمازگزاران بابلسری بیمه نابرابری شهر و روستا را کاهش می‌دهد

واعظ‌مهدوی در جمع نمازگزاران بابلسری بیمه نابرابری شهر و روستا را کاهش می‌دهد

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه شهرستان بابلسر با تبریک ایام‌الله دهه مبارک فجر گفت: با گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، همان شور و شعف را در بین مردم را می‌بینیم و 40 سالگی انقلاب اسلامی به معنای پختگی انقلاب هست و در این سالها دستاوردهای ارزنده ای در انقلاب حاصل شده است.


واعظ‌مهدوی، مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی را قانون اساسی عنوان کرد و افزود: قانون اساسی میثاق میان دولت و ملت است و مشخص می‌کند چه وظایف و تکالیفی بر عهده دولت است.

او با اشاره به حضور پرشور مردم در همه صحنه‌های انقلاب گفت: وعده‌ها و تعهدات دولت نیز در بخش‌هایی به خوبی پیگیری شده و تحقق پیدا کرده و از جمله این بخش‌ها حوزه خدمات اجتماعی است.

 واعظ‌مهدوی ادامه داد: 40 سالگی انقلاب اسلامی فرصت مناسبی است تا موفقیت‌ها را یادآوری کنیم و برای تقویت موفقیت‌ها گام برداریم و ضعف‌ها را جبران و نقاط ضعف را برطرف کنیم.

وی به تشریح خدمات نظام اسلامی در حوزه اجتماعی پرداخت و گفت: انقلاب اسلامی در این حوزه کارنامه بسیار درخشان و آبرومندی دارد. برای نمونه در همه شاخص‌های بهداشت و درمان رشد داشته‌ایم و امید به زندگی افزایش چشم‌گیری داشته، سطح فراگیری آموزش از 40 درصد به 86 درصد رسیده است و…

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران در تولید علم و فناوری نوین به جایگاه ویژه‌ای در جهان دست پیدا کرده و حرفی برای گفتن در دنیا دارد، ادامه داد: دستگاه‌های زیادی پس از انقلاب شکل گرفت تا به مردم خدمت کنند.

واعظ‌مهدوی یکی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی را ایجاد و تاسیس صندوق بیمه روستایی و عشایری عنوان کرد و گفت: امروز تمام روستائیان کشور می‌توانند تحت پوشش بیمه اجتماعی و درمانی قرار بگیرند و این دستاورد بزرگی است چرا که به کاهش نابرابری شهر و روستا می‌انجاند.

او بیمه بازنشستگی را مهم توصیف کرد و بیان داشت: بیمه بازنشستگی مخصوص اشتغال‌های مدرن است و یک ضلع آن کارفرما است. اما دولت جمهوری اسلامی، با این منطق که خیال روستائیان و عشایر باید از آینده آسوده باشد، خود جای کارفرما نشسته و سهم دو سومی حق بیمه را تقبل کرده است.

 معاون وزیر رفاه خطاب به نمازگزاران بابلسری گفت: امروز با پرداخت 20 هزار تومان در ماه، تمام روستائیان و کشاورزان بین 18 تا 50 سال می‌توانند بیمه شوند و با 65 سال سن و 15 سال پرداخت، بازنشسته شوند و حقوق دریافت کنند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور با اشاره به تخصیص بسته کمک معیشتی دولت به بازنشستگان روستایی، گفت: در تلاشیم که همه بیمه‌پردازان فعال صندوق بسته حمایتی دریافت کنند.

واعظ‌مهدوی با دعوت از کشاورزان و روستائیان بابلسر برای پیوستن به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گفت: طبق آموزه‌های دینی و اخلاقی، شکر نعمت به فزونی نعمت می‌انجامد و عضویت در صندوق و بهره‌مندی از خدمات آن، نوعی شکرگزاری است و ما امیدواریم در مدتی کوتاه، همه کشاورزان و روستائیان و عشایر کشور از خدمات بیمه اجتماعی بهره‌مند شوند.

گفتنی است پس از اقامه نماز، احکام چند نفر از بازنشستگان صندوق بیمه اجتماعی روستائیان بابلسری به آنان اهدا شد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 637
  • 4,126,027
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©