واعظ‌مهدوی در سفر به مازندران بیمه روستائیان یکی از دستاوردهای اجتماعی انقلاب اسلامی است

واعظ‌مهدوی در سفر به مازندران بیمه روستائیان یکی از دستاوردهای اجتماعی انقلاب اسلامی است

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر یک جمعه پرکار را در مازنداران پشت سر گذاشت. او ضمن دیدار و گفت و گو با استاندار، در همایش راه‌پیمایی خانوادگی ساری حضور یافت و احکام سه مستمری‌بگیر صندوق را به آنان اهدا کرد، سپس عازم بابلسر شد و پس از دیدار با فرماندار، در مصلی این شهر به تشریح دستاوردهای اجتماعی نظام اسلامی پرداخت. دیدار با فرماندار بابل و بازدید از نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب از دیگر برنامه‌های این سفر بود.


به گزارش روابط عمومی، محمدرضا واعظ مهدوی در بدو ورود به استان مازندران، با حضور در منزل محمد دامادی، نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی، در مراسم دعای ندبه شرکت کرد و سپس عازم استانداری شد تا با استاندار دیدار و گفت‌وگو کند.

 

استفاده از همه ظرفیت‌ها

واعظ مهدوی در دیدار با حسین‌زادگان، بر استفاده از همه ظرفیت‌ها برای پوشش حداکثری بیمه کشاورزان و روستائیان تاکید کرد و گفت: همه تلاش ما این است که زندگی در روستا و کار کشاورزی جذابیت بیشتری یابد.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان این قشر را از مستحق‌ترین افراد جامعه برای حمایت دانست و ادامه داد: تخصیص بسته حمایتی به بازنشستگان صندوق بیمه روستایی، از اقدامات دولت برای کاهش مشکلات مردم و اقشار کم‌درآمد است و بازتاب زیادی داشته به طوری که جذابیت صندوق را افزایش داده است.

واعظ‌مهدوی شناسایی و استخراج جمعیت بیمه نشده کشاورز، روستایی و عشایری را یکی از طرح های در دست اقدام صندوق برشمرد و افزود: از این پس کد ملی و کدپستی افراد بدون بیمه در اختیار مدیران استانی و کارگزاران صندوق قرار می‌گیرد و آنان مکلف هستند با رفع موانع موجود، نسبت به ثبت نام از افراد فاقد بیمه اقدام کنند.

معاون وزیر رفاه از استاندار مازنداران خواست از ظرفیت‌های موجود برای توسعه بیمه استفاده کند.

استاندار مازندران نیز بر ضرورت فراگیر شدن بیمه به ویژه بهره‌گیری از بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر تاکید و گفت: مشارکت‌دادن سرمایه اجتماعی در پیشبرد امور از برنامه‌های اصلی ماست و باید با اجتماع‌محور کردن مدیریت و استفاده از ظرفیت‌های موجود، گره از کارها بگشاییم و در مسیر توسعه استان گام بگذاریم.

مجید حسین‌زادگان با اشاره به آغاز سازمان‌دهی سمن‌ها برای فعالیت در حوزه‌های عمومی و تخصصی، اظهار داشت: صندوق بیمه روستایی نیز می‌تواند با تشکیل سمن‌های مرتبط برای فراگیر کردن پوشش بیمه‌ای و فرهنگ‌سازی آن اقدام کند و همچنین با استفاده از توان دهیاری ها و شوراها نسبت به افزایش مشارکت مردم اهتمام نماید.

محمد ابراهیمی، مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان مازندران نیز در این دیدار با اشاره به این‌که بعد از گذشت 12 سال از فعالیت صندوق در استان، تا پایان سال 95 حدود 60 هزار نفر بیمه بودند، گفت: طی دو سال اخیر این میزان به 90 هزار بیمه شده رسیده و شاهد رشد قابل ملاحظه ای در این بخش بودیم.

وی تصریح کرد: با پیگیری‌های انجام شده در مرحله اول بسته معیشتی برای بیش ‏از ۴ هزار خانوار مستمری‌بگیر عضو صندوق بیمه مازندران تخصیص یافت و به حساب‌شان واریز شد.

 

امضای تفاهم‌نامه همکاری

در ادامه این نشست تفاهم‌نامه همکاری به امضای استاندار مازندران و مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر رسید. هدف از امضای این تفاهم‌نامه، ایجاد هماهنگی و هم‌افزایی جهت پوشش حداکثری بیمه اجتماعی برای کشاورزان و روستاییان مازندران، سرمایه‌گذاری صندوق در طرح‌های  پتانسیل‌دار اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای مشارکت حداکثری کشاورزان و روستائیان در امور بیمه‌ای عنوان شده است.

‎طبق مفاد تفاهم‌نامه، صندوق بیمه اجتماعی روستائیان، علاوه بر آن که متعهد شده موسسات کارگزاری خود در استان را افزایش می‌دهد، نسبت به اطلاع‌رسانی و آموزش نیز تعهداتی را پذیرفه است. استانداری مازندران نیز تشکیل ستادهای استانی و شهرستانی توسعه بیمه روستایی را تقبل کرده است. ستاد استانی به ریاست استاندار و ستادهای شهرستانی به ریاست فرمانداران تشکیل می‌شود.

 

شرکت در راه‌پیمایی خانوادگی

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به همراه استاندار و مدیران کل استان مازندران، در راه‌پیماییی خانوادگی مردم ساری شرکت کرد.

واعظ‌مهدوی با تبریک آغاز دهه فجر، شور و نشاط 12 بهمن 97 را مشابه شور و نشاط 12 بهمن ۵۷ دانست و گفت: بنده به عنوان یک دانشجو، عضو ستاد استقبال از حضرت امام(ره) بودیم و تلاش می‌کردیم نوعی نظم را برقرار کنیم اما وقتی امام راحل وارد پاویون فرودگاه مهرآباد شدند و چشم ما به سیمای نورانی ایشان افتاد، چنان و شور و نشاطی به همه دست داد که همه برنامه‌ریزی‌ها را منقلب کرد.

او ادامه داد: با گذشت چهل سال همان شوق و نشاط انقلابی را در مردم می‌بینیم و حضور پرشور اهالی ساری در جشن چهل‌سالگی انقلاب، نشانه‌ای از شکست دشمنان است.

واعظ مهدوی خاطرنشان کرد: چون مسئولیت بیمه روستائیان و عشایر و کشاورزان را بر عهده دارم بر ضرورت گسترش ورزش روستایی تاکید می کنم.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بیمه روستائیان را یکی از دستاوردهای انقلاب دانست و گفت: امروز دولت جمهوری اسلامی، در نقش کارفرما، دو سوم از حق بیمه کشاورزان و روستائیان را تقبل کرده تا آنان در دوران کهولت بتوانند از مزایای بیمه استفاده کنند.

واعظ‌مهدوی گفت: امروز و به شکلی نمادین احکام بازنشستگی سه نفر از کشاورزان عزیز مازندرانی را به آنان اهدا می‌کنیم و امیدواریم این اقدام، فرهنگ بیمه نزد روستائیان و کشاورزان را تعمیق کند.

در ادامه این مراسم با حضور مدیرعامل و مدیر استانی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، استاندار مازندران، نمایندگان مردم ساری و میاندورود در مجلس، فرماندار ساری و… حکم بازنشستگی سه نفر از اعضای صندوق به نام‌های نعمت جهانشاهی، محمد یزدانی و اسماعیل نوروزی به ایشان اهداء شد.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 596
  • 4,125,986
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©