مدیر صندوق استان یزد دهیاران مزایای صندوق بیمه اجتماعی روستائیان را اطلاع رسانی کنند

مدیر صندوق استان یزد دهیاران مزایای صندوق بیمه اجتماعی روستائیان را اطلاع رسانی کنند

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر استان یزد با بیان اینکه ظرفیت های بیمه روستاییان و عشایر مغفول مانده است از دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای استان خواست علاوه بر فعالیت عمرانی، روستاییان را به بهره گیری از خدمات این صندوق توصیه کنند.


به گزارش روابط عمومی، حسن ابراهیمی مدیر صندوق  استان یزد در نشست ستاد راهبردی بخش خرانق گفت: صندوق بیمه روستائیان، کشاورزان و عشایر براساس اصل 29 قانون اساسی با هدف جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستائیان به شهرها، ‌تأمین امنیت اجتماعی و بالابردن سطح زندگی روستاییان و عشایر در مجلس ششم تصویب شد و این یکی از اقدمات بسیار ارزشمند است.
وی افزود: در سال 48 قبل از تاسیس بیمه تامین اجتماعی در ابتدا قرار بود صندوق بیمه روستاییان و کشاورزان تشکیل شود و حتی قانون آن هم تصویب شده بود، اما بنا بر دلایلی تا 84 به تعویق افتاد.
مدیر صندوق استان یزد با بیان اینکه صندوق فرصت خوبی را برای حمایت از روستاییان و عشایر فراهم کرده است افزود: آگاهی و اطلاع رسانی صحیح در زمینه فعالیت ها و خدمات این صندوق، زمینه افزایش افراد زیر پوشش را افزایش خواهد داد.
وی تصریح کرد : کشاورزان، روستاییان و عشایر می توانند بعد از 35 سال پرداخت بیمه بازنشسته شوند و همچنین 15 سال سابقه پرداخت بیمه برای افرادی که سن آن ها 65 سال است حقوق بازنشستگی می پردازد.
ابراهیمی ادامه داد: امروز روستاییان در سراسر کشور تنها با پرداخت 20 تا 45 هزار تومان از سن 18 تا 50 سالگی می توانند به عضویت صندوق بیمه عشایری و روستایی درآمده و از تسهیلات این بیمه بهره مند شوند.
وی اضافه کرد: افراد به هر اندازه که حق بیمه بیشتری پرداخت کنند به آن نسبت نیز مستمری بیشتری دریافت خواهند کرد.
حسن ابراهیمی افزود: خانواده های بدون بیمه به علت اینکه از هیچ نوع مستمری بازنشستگی برخوردار نیستند در برابر مسائل و مشکلات اقتصادی بسیار آسیب پذیر هستند.
ابراهیمی با بیان اینکه صندوق بیمه روستاییان و عشایر ارزانترین نوع بیمه است اظهار داشت: با وجود آنکه شرایط سنی تا سال گذشته برای بیمه شدگان و مشمولان وجود نداشت اما با تصویب مجلس و ابلاغ آن اکنون تنها افراد 18 تا 50 سال می‌توانند زیر پوشش این صندوق بیمه‌ای و حمایتی قرار گیرند بدین ترتیب کسانی که بیمه نیستند نسبت به بیمه خود اقدام و آینده خود را تضمین کنند.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر یزد از انعقاد تفاهم نامه ای با مدیر کل امور روستایی استانداری یزد با پست بانک استان خبر داد و گفت: این تفاهم نامه در راستای سهولت متقاضیان بیمه روستاییان و عشایر  منعقد شده است.
او در ادامه به بیمه شدگان بیمه روستایی و عشایر بخش خرانق اردکان اشاره کرد و افزود: افراد بیمه شده فعال در این منطقه 79 نفر، مستمر بگیر متوفی20 نفر و مستمری بازنشسته 29 نفر هستند.
ابراهیمی یادآور شد: در منطقه یاد شده هنوز افرادی هستند که نسبت به بیمه خود در هیچ صندوق بیمه اقدام نکرده اند بنابراین دهیاران در این زمینه باید همت کنند.
بخشدار خرانق هم در ابتدای این نشست تشکیل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر از خدمات ارزشمند دولت بیان کرد و افزود: روستاییان و کشاورزان می توانند با ثبت‌ نام در این صندوق بیمه ضمن برخورداری از مزایای آن آینده خود را نیز تضمین کنند .
جاوید عیدانی اظهار داشت: دهیاران باید نسبت به ترغیب کشاورزان برای عضویت و بهره مندی از خدمات آن اقدام کنند زیرا این صندوق یک پشتوانه برای قشر پر تلاش و زخمتکش است.
در این نشست اعضا نقطه نظرات خود در مورد صندوق بیمه روستاییان و کشاورزان و مصوبات جلسه بیان کردند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 2,201
  • 4,129,465
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©