تشکیل ستاد توسعه بیمه اجتماعی روستائیان کرمانشاه به ریاست مدیرعامل صندوق وظیفه مدیران حوزه اجتماعی یافتن تصویر درست از واقعیت ها است

تشکیل ستاد توسعه بیمه اجتماعی روستائیان کرمانشاه به ریاست مدیرعامل صندوق وظیفه مدیران حوزه اجتماعی یافتن تصویر درست از واقعیت ها است

ستاد توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان کرمانشاه با حضور مدیرعامل صندوق، معاون اقتصادی استاندار، فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی، این نشست با خیرمقدم ‌گویی سجاد طاهری، مدیر صندوق در استان کرمانشاه آغاز شد. او ضمن اشاره به زلزله سال گذشته سرپل ذهاب گفت: انواع بلایای طبیعی در کشور، زندگی آحاد مردم را در معرض تهدید قرار داده است.

طاهری ادامه داد: حوادث طبیعی، اقتصاد خانوارهای آسیب‌دیده را بحرانی می‌کند اما یکی از بهترین راه‌های کاهش نااطمینانی از آینده و غلبه بر چنین بحران‌هایی، پیاده‌سازی نظام رفاه و تامین اجتماعی است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان کرمانشاه با اشاره به مبانی قانونی و وظایف این صندوق گفت: بیش از 69 هزار خانوار تحت پوشش خدمات بیمه اجتماعی قرار گرفته‌اند و بیش از هزار خانوار نیز مشمول دریافت مستمری شده‌اند.

طاهری ادامه داد: در یک‌سال اخیر و به واسطه تحرک و انگیزه‌ای که دکتر واعظ‌مهدوی در صندوق ایجاد کرده‌اند، استان کرمانشاه توانست رشد 12 پله‌ای در عملکرد و افزایش 60 درصدی جذب و تمدید را در کارنامه خود ثبت کند.

 

کارنامه افتخارآمیز

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سخنان خود را با تبریک چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی آغاز کرد و گفت: در برنامه‌ریزی، باید تلاش کنیم از واقعیت خارجی تصویر درستی به دست آوریم و مراقب باشیم دچار آسیب‌های خوش‌بینی یا بدبینی نشویم.

واعظ‌مهدوی قانون اساسی را میثاق‌نامه میان دولت و ملت خواند و گفت: مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی قانون اساسی است که وظایف دولت در قبال مردم را مشخص و چارچوب‌های کلی توسعه کشور را معین کرده است.  

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با اشاره به فعالیت حضار در حوزه اجتماعی گفت: اگر بخواهیم عملکرد این چهل سال را ارزیابی کنیم، می‌توانیم بگوییم تا حدود زیادی به اصول اجتماعی قانون اساسی توجه شده است و در آن مسیری که قانون اساسی در حوزه اجتماعی مشخص کرده، پیش‌روی غیرقابل انکاری داشته‌ایم.

واعظ‌مهدوی با ذکر اعداد و ارقامی از رشد شاخص‌های بخش اجتماعی و زیربخش‌های آن گفت: گاهی ممکن است هجمه‌های ناحق و حتی اعتراض‌های موجه به برخی کاستی‌ها و نارسایی‌ها، تمرکز مدیران و مسئولان را بر هم بزند و آنان نیز از واقعیت‌ها غافل شوند. این همان نقطه‌ای است که دشمن از آن وارد می‌شود و به اعتماد عمومی ضربه می‌زند.

او ادامه داد: باید تلاش کنیم تصویر درستی از واقعیت به دست آوریم و برای این منظور، لازم است از منظر خارجی به صحنه نگاه کنیم.

واعظ‌مهدوی گزارش توسعه انسانی سازمان ملل متحد را مورد اشاره قرار داد و افزود: تحلیل کارشناسان سازمان ملل این بوده که جمهوری اسلامی در حوزه سیاست‌گذاری موفق عمل کرده است.

معاون وزیر رفاه گفت: واقعیت خارجی این است که سازمان بهداشت جهانی، خانه‌های بهداشت ایران را به عنوان یک الگوی موفق معرفی می‌کند یا عملکرد کرمانشاه در مدیریت آسیب‌های اجتماعی پس از وقوع زلزله را در ردیف بهترین عملکردها قرار می‌دهد و…

واعظ‌مهدوی ادامه داد: همه این سخنان به این معناست که بخش اجتماعی قانون اساسی، آبرومندانه به اجرا درآمده و قابل افتخار و مباهات است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، اصل 29 قانون اساسی درباره بیمه همگانی را یک سیاست‌گذاری اجتماعی درخشان خواند و گفت: در برنامه سوم و پس از حدود دو دهه تلاش نهادها و سازمان‌های اجتماعی، بیمه روستائیان و عشایر به عنوان یک گلوگاه شناسایی شد و در نتیجه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شکل گرفت.

او فقدان کارفرما در اشتغال روستایی را چالش اساسی این حوزه دانست و ادامه داد: تقریبا در همه‌جای دنیا بیمه این اقشار مساله نظام اجرایی است اما در ایران دولت به پاس تلاش این قشر مولد و کم‌توقع، پرداخت سهم کارفرما از حق بیمه را عهده‌دار شد و به این ترتیب نظام بیمه اجتماعی برای روستائیان و عشایر برقرار شد.

واعظ‌مهدوی عملکرد نظام در این حوزه را نیز افتخارآمیز دانست و گفت: فقط چند کشور در دنیا توانسته‌اند نظام بیمه عمر و بازنشستگی را برای روستائیان عملیاتی کنند.

او با اشاره به جمعیت خانوارهای روستایی فاقد بیمه در کرمانشاه گفت: تلاش داریم با کمک و حمایت شما، تا قبل از پایان دولت دوازدهم، پوشش بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر را کامل کنیم.

 

تلاش برای پوشش 100 درصدی

در ادامه جلسه ستاد توسعه بیمه اجتماعی روستائیان در استانداری کرمانشاه، معاون امور اقتصادی استاندار، واعظ‌مهدوی را یک کارشناس برجسته مسائل اجتماعی خواند و گفت: باید تلاش کنیم این نگاه کارشناسانه را به همه بخش‌ها تسری دهیم. هدایت حاتمی، به فعالیت ۱۲۵ هزار بهره‌بردار حوزه کشاورزی در استان کرمانشاه اشاره کرد و ادامه داد: باید پوشش بیمه روستاییان و عشایر را به مرز ۱۰۰ درصد برسانیم.

او با تاکید بر ضرورت شتاب گرفتن برقراری بیمه برای کشاورزان، روستائیان و عشایر کرمانشاه گفت: این افراد در تولید ملی و اقتصاد استان نقش پررنگی ایفا می‌کنند و لذا حمایت از آنان ضرورت دارد.

حاتمی ضمن تجلیل از مدیر استانی صندوق بیمه اجتماعی، همه فرمانداران، مدیران کل استانداری و مدیران دستگاه‌های اجرایی را به همکاری با صندوق فراخواند.

در پایان این جلسه، تفاهم‌نامه همکاری بین استانداری کرمانشاه و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به امضای واعظ‌مهدوی و حاتمی رسید. همچنین از تلاش‌های پنچ فرماندار برتر در جذب بیمه‌شده روستایی تجلیل به عمل آمد. اهدای احکام بازنشستگی و مستمری 26 خانوار کرمانشاهی، پایان‌بخش این نشست بود.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 701
  • 4,126,091
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©