صندوق بیمه سیستان و بلوچستان به عضویت ستاد توسعه سواحل مکران درآمد

صندوق بیمه سیستان و بلوچستان به عضویت ستاد توسعه سواحل مکران درآمد

کارگاه آموزشی طرح جلب مشارکت مردمی و افزایش توانمندی اجتماعات محلی با حضور استاندار سیستان و بلوچستان، مشاور عالی دبیرخانه ستاد توسعه سواحل مکران، مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان و جمعی دیگر از مدیران در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه چابهار برگزار شد.


        به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، کارگاه آموزشی طرح جلب مشارکت مردمی و افزایش توانمندی اجتماعات محلی با حضور بابک نوری رئیس دبیرخانه توسعه سواحل مکران، احمدعلی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان، سید محمود حسینی، مشاور عالی دبیرخانه ستاد توسعه سواحل مکران، امان الله شاقوزتیی، مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان و جمعی دیگر از مدیران در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه چابهار برگزار شد.

         بابک نوری رئیس دبیرخانه توسعه سواحل مکران با اشاره به محورهای فعالیت توسعه درون زا در منطقه مکران، اظهار داشت: برنامه ریزی برای شناسایی منابع، امکانات و ظرفیت های منطقه و طراحی مشارکتی مبتنی بر سازماندهی، تجهیز توانمندسازی و تقویت مشارکت جویی جوامع محلی در فعالیت های توسعه منطقه ای هدف اصلی این طرح است.

        او افزود: برگزاری کارگاه های آموزشی با حضور مدیران و مسئولین استانی، کارگاه آموزشی برای دهیاران، شوراهای شهر و روستا، افراد و نهادهای تاثیرگذار محلی، بازدید میدانی مشارکتی، تلفیق نظرات از جمله چهار گام مهم فرآیند طرح هستند. 

         احمد علی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان نیر با بیان اینکه اقدامات نظام برای هیچ کس پوشیده نیست و در استان مشهود است تاکید کرد: اما این اقدامات به معنی عدم وجود مشکلات نیست.

        او با اشاره به نقش تاثیرگذار مردم در صحنه های مختلف، گفت: مردم از ابتدای انقلاب در همه صحنه ها و در همه سطوح چه زمان جنگ و چه بعد از آن حماسه آفرینی داشتند. نظام بر پایه حضور مردم شکل گرفته و نقش مردم نباید در طرح توسعه سواحل مکران به فراموشی سپرده شود.

استاندار افزود: مقام معظم رهبری از ظرفیت های چابهار با عنوان گنج پنهان یاد کرده اند و در شرایط سخت می توان از ظرفیت این گنج پنهان استفاده کرد.

         موهبتی وظیفه دولت را فراهم کردن زیرساخت ها و تسهیلگری عنوان کرد و گفت: لازم است مشارکت جوامع محلی مدنظر مدیران استان قرار گیرد.

او ادامه داد: مردم محلی ضمن اینکه در همه امور مشارکت خواهند داشت باید بپذیرند پروسه توسعه با مشارکت دیگر شهروندان خارج استان و همچنین سرمایه گذاری خارج از کشور امکان پذیر است.

       سید محمود حسینی مشاور عالی دبیرخانه ستاد توسعه سواحل مکران در ادامه این کارگاه با اشاره به نظریه های جدید در قرن بیست و یکم، بیان داشت: نظریه های جدید در این قرن بر مشارکت مردمی و محلی نگریستن استوار است و فعال کردن اقتصاد بر اقتضای محلی می تواند در موفقیت طرح ها اثربخش باشد.

       وی افزود: شکل گیری توسعه ملی بدون مشارکت جوامع محلی امکان پذیر نیست و نقش ستاد تسهیلگری است.

حسینی با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های منطقه، گفت: استان از ظرفیت های بسیار خوبی برخوردار است و توانمندی جوامع محلی در راستای استفاده از همین ظرفیت های موجود می تواند در بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی خانواده‌ها و جامعه تاثیرگذار باشد.

      امان‌الله شاقوزایی مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان، کشاورزان و عشایر استان در این کارگاه با استقبال از عضویت صندوق بیمه اجتماعی در ستاد توسعه سواحل مکران، اظهار داشت: پروژه توسعه سواحل مکران می تواند با اعتماد سازی و شفافیت تحولات مثبت و خوبی را با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود، رقم بزند و توانمند سازی جوامع محلی با مدیریت واحد و همکاری و تعامل همه دستگاهها و سازمانهای متولی امکانپذیر است و با جزیره ای عمل کردن ادارات نمیتوان انتظار موفقیت داشت.

وی با اعلام آمادگی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در زمینه حمایت از جامعه هدف، گفت: برای توانمندسازی جوامع محلی تقویت سمن ها و نهادهای مردم نهاد لازم و ضروری است و با مشارکت جوامع محلی در مراحل مختلف پروسه و ارزیابی مقطعی میزان موفقیت طرح افزایش خواهد یافت.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©