مدیر صندوق استان یزد در نشست خبری جمعیت 14 درصدی روستاهای یزد حکم زنگ خطر را دارد

مدیر صندوق استان یزد در نشست خبری جمعیت 14 درصدی روستاهای یزد حکم زنگ خطر را دارد

حسن ابراهیمی در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه استان یزد از جمعیت چهارده و شش دهم درصدی موجود در روستاهای این استان خبر داد که این میزان هم یا رو به کهنسالی هستند یا در حال مهاجرت به شهرها.


به گزارش روابط عمومی، حسن ابراهیمی در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه استان یزد جامعه اصلی مخاطب صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر را قشر کشاورز، روستایی و عشایر دانست و گفت: با توجه به این که در حوادث انقلاب این اقشار  بیشترین نقش را داشته اند ما سعی داریم در این زمینه گام های مناسبی برای بیمه آنها برداریم.

ابراهیمی تصریح کرد: 58 درصد جمعیت استان یزد در مرکز استان حضور دارند که این زنگ خطری است، از این رو باید در زمینه اشتغال و جلوگیری از مهاجرت به شهرها برنامه ریزی داشته باشیم.

وی ادامه داد : ایجاد اشتغال و درآمد یکی از تاکیداتی است که می توان از این طریق سیر مهاجرت به شهرها را کاهش داد.

مدیر صندوق استان یزد گفت: اکنون در تمامی روستاها امکانات و زیرساخت ها وجود دارد اما متاسفانه مردم در این روستاها حضور ندارند و چهارده و شش دهم درصد در روستاها هستند که این میزان یا رو به کهنسالی هستند یا در حال مهاجرت به شهرها.

ابراهیمی بیان کرد: در وضعیت امروز جامعه با توجه به درآمد نداشتن کشاورزان و روستائیان، ما شاهد بروز مشکلات زیادی در جوامع و خانواده های روستایی و عشایری هستیم که وضعیت فعلی کشاورزان و روستائیان و عشایر ما زیبنده مردم و نظام ما نیست.

او تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که می تواند در وضعیت رفاه روستائیان تاثیرگذار باشد بیمه است که روستائیان ما  می توانند در این صندوق بیمه شوند. بیمه یکی از اصل های ضروری است که نبود آن وضعیت های سخت را برای مردم بغرنج می کند.

مدیر صندوق استان یزد خاطرنشان کرد: در صندوق بیمه روستائیان سکونت شرط اصلی بیمه است و کلیه افراد ساکن در مناطق روستایی، عشایری و شهرهای زیر 20 هزار نفر و اشتغال به مشاغل 200 گانه کشاورزی می توانند بیمه پردازی کنند.

ابراهیمی تصریح کرد: صنعت فرش و صنایع دستی بزرگ نیز از جمله بخش هایی است که می توانند در صندوق بیمه روستائیان بیمه پردازی کنند.

ابراهیمی با بیان اینکه حدود 32 کارگزار در تمامی شهرستان ها و بخش های استان وجود دارد گفت: درخواست داریم تا با همکاری اصحاب رسانه، فرمانداری ها، بخشداری ها، دهیاران، شوراهای اسلامی، خانه بهداشت و مراکز درمانی بتوانیم در جهت معرفی ظرفیت های صندوق بیمه به جامعه هدف کوشا باشیم به طوری که حداقل همه سرپرست خانوارهای فاقد بیمه به صندوق بیمه متصل شوند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©