مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان به مدیران استانی ابلاغ کرد شناسایی جامعه هدف صندوق با کمک داده های سازمان هدفمندی یارانه ها ممکن شد

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان به مدیران استانی ابلاغ کرد شناسایی جامعه هدف صندوق با کمک داده های سازمان هدفمندی یارانه ها ممکن شد

مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر در نامه ای به مدیران استانی پایگاه داده های سازمان هدفمندی یارانه ها را قابل اتکاترین منبع اطلاعاتی صندوق برای شناسایی جامعه هدف صندوق نزد مدیران استانی معرفی کرد.


به گزارش روابط عمومی، محمدرضا واعظ مهدوی با اشاره به اجرای قانون نظام جامع رفاه اجتماعی و پوشش حداکثری بیمه اجتماعی قشر زحمتکش روستائیان و عشایر کشور به شرح اقدامات صورت گرفته به منظور تعیین جامعه هدف تکلیفی صندوق پرداخت و از امکان بهره برداری از اطلاعات سازمان هدفمندی یارانه ها خبر داد.

با توجه به اینکه در حال حاضر کامل ترین بانک اطلاعات خانوار و جمعیت ساکنین در مناطق روستایی کشور در اختیار سازمان هدفمندی یارانه ها قرار دارد واعظ مهدوی از مدیران استانی خواسته است از این سازمان به عنوان مرجع و منبع اطلاعاتی استفاده کنند.

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان در ابلاغیه خود به مدیران تاکید کرده است که واجدین شرایط عضویت در صندوق بیمه اجتماعی روستائیان طبق ضوابط و قوانین جاری، از بین افراد موجود در بانک اطلاعاتی فوق، کلیه سرپرستان خانوار ساکن مناطق روستایی و عشایر که فاقد هر گونه عضویت در صندوق های بیمه اجتماعی بودند قابل شناسایی هستند.  

واعظ مهدوی در شرح چگونگی فراهم آمدن اطلاعات مورد نظر و نحوه بهره برداری از آنها توضیح داده است: اطلاعات مربوط به افراد فوق شامل کد ملی و اطلاعات هویتی و تقسیمات کشوری محل سکونت طبق بانک اطلاعات سازمان هدفمندی و بانک اطلاعات شرکت پست، به تفکیک هر استان تهیه و در سیستم فایل سرور در دسترس دفاتر استانی قرار گرفته است.

بنا بر تاکید واعظ مهدوی در حال حاضر، پایگاه داده های سازمان هدفمندی یارانه ها قابل اتکاترین منبع اطلاعاتی صندوق برای شناسایی جامعه هدف صندوق است که مدیران استانی، ضمن برنامه ریزی به منظور پوشش حداکثری فهرست ارائه شده، باید با صبوری و دیدگاه مبتنی بر غربالگری و پایش اطلاعات بر غنای آن بیفزایند.

او همچنین یکی از مهم ترین شاخت های ارزیابی عملکرد استانها در گام نخست را میزان پوشش هر یک از استانها نسبت به این جامعه هدف تکلیفی دانست که در بودجه سال ۱۳۹۸ هر استان نیز لحاظ می شود.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 317
  • 3,888,572
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©