معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان مرکزی سوبسیدهای دولت بیشتر متوجه اقشار برخوردار می شود

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان مرکزی سوبسیدهای دولت بیشتر متوجه اقشار برخوردار می شود

معاون امور اقتصادی وزیر تعاون در همایش گفتمان اقتصادی انقلاب اسلامی نرخ فقر ایران در دهه چهل شمسی را بالای ۵۰ درصد عنوان کرد که این مهم پس از انقلاب اسلامی کاهش چشمگیری داشته و اکنون از میانگین دنیا پایین تر است.


به گزارش روابط عمومی، همایش گفتمان اقتصادی انقلاب اسلامی با حضور معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی، مدیر صندوق استان و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی استان مرکزی در سالن همایش های  قدیر استان داری مرکزی برگزار شد.

معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی توجه به روستاها و مناطق محروم را در دستور کار خود قرار داد گفت: با این هدف به سرعت امکانات و خدمات در دورترین نقاط کشور ایجاد شد.

علی سرزعیم اظهار داشت: میزان مصرف دهک های برخوردار ایران ۲۷ برابر بیشتر از دهک های پایین است و سوبسیدهای مختلف دولت در این راستا بیشتر متوجه اقشار برخوردار می شود.

معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: مصرف برق و آب دهک های بالای کشور چندین برابر اقشار متوسط و ضعیف جامعه است اما سوبسیدهای دولتی در این بخش ها نیز بیشتر نصیب افراد برخوردار شده است.

وی بیان کرد: فشارهای بودجه جاری کشور موجب شده که سهم و توجه کمتری به بودجه عمرانی صورت گیرد و زمانی که بودجه عمرانی کاهش یابد زیرساخت های لازم ایجاد نمی شود و توان بهسازی زیر ساخت های موجود نیز کاهش می یابد.

معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: کوچک شدن دولت و افزایش بودجه عمرانی نقش موثری در افزایش بیشتر اشتغال و افزایش رشد اقتصادی دارد.

سعید فرخی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی نیز در ادامه این همایش گفت: نهال انقلاب اسلامی پس از ۴۰ سال تنومند شده و این درخت هر روز پربارتر می شود.

او افزود: دستاورد زیادی در طول ۴۰ سال گذشته به برکت جمهوری اسلامی ایران برای کشور حاصل شده و این مهم باید روز به روز افزایش یابد.

فرخی شناسایی نقاط ضعف در نرسیدن به برخی از اهداف را امری ضروری دانست که باید مورد توجه قرار گیرد.

از نکات مهم دیگری که در این همایش عنوان شد بحث کشاورزی مدرن در بخش های مختلف در استان است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی همپای صنعت شکل گرفته و ۱۳ درصد ارزش افزوده استان مرکزی در بخش کشاورزی است و بسیاری از کشت های سودآور و تجاری در این استان وجود دارد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 287
  • 3,888,542
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©