استاندار خوزستان در مراسم امضای تفاهم‌نامه با صندوق اعلام کرد پوشش بیمه اجتماعی خرمشهر صد درصدی می شود

استاندار خوزستان در مراسم امضای تفاهم‌نامه با صندوق اعلام کرد پوشش بیمه اجتماعی خرمشهر صد درصدی می شود

استاندار خوزستان، در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری استانداری خوزستان و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر اعلام کرد با بودجه تخصیصی استانداری، همه کشاورزان، روستاییان و عشایر خرمشهر، تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار می‌گیرند.


به گزارش روابط عمومی، غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان در ابتدای این مراسم، با اشاره به سوابق آشنایی خود با واعظ مهدوی گفت: وقتی ایشان معاون وزیر بهداشت بودند، بنده در خدمت ایشان، به عنوان یکی از پیشکسوتان فعال در این حوزه بودم و امروز هم همین‌گونه است.

استاندار خوزستان با اشاره به فعالیت‌های گسترده‌ای که در چند ماه اخیر برای افزایش پوشش بیمه مشمولان صندوق انجام شده اشاره کرد و ادامه داد: در سفر وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی به خوزستان هم شاهد بودم که جناب شریعتمداری و دکتر واعظ مهدوی در تماس هستند و وزیر هم پیگیر وضعیت بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر است.

شریعتی گفت: از اعتبارات استان مبلغی را برای کمک به گسترش بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان کل استان تخصیص دادیم.

او اضافه کرد: امام خمینی (ره) فرمودند خوزستان دین خود به انقلاب را ادا کرده و به اعتقاد من، خرمشهر سهم بیشتری از این ادای دین را داشته است، بنابراین تصمیم گرفتیم همه ۳۵۰۰ خانوار مشمول را تحت پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر قرار دهیم.

  در این مراسم واعظ مهدوی با اشاره به تلاش دولت در راستای خدمات رسانی به جامعه روستایی و عشایر و پوشش حداکثری بیمه اجتماعی این اقشار، خواستار توجه همه مسئولین استان خوزستان جهت معرفی شایسته و جلب اعتماد عمومی جامعه هدف برای عضویت در این صندوق شد و افزود: پوشش بیمه های اجتماعی در سطح جامعه هدف که شامل خانواده های کشاورزان، روستائیان و عشایر، یکی از خدمات ارزشمند دولت است که ضرورت دارد برای برخورداری مردم از این خدمت، اطلاع رسانی مطلوبی با استفاده از ظرفیت همه دستگاه های اجرایی مرتبط، شوراهای اسلامی، معتمدین و … صورت پذیرد.

 مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور با اشاره به نقش بیمه اجتماعی در توانمندسازی خانواده های روستایی، گفت: صندوق بیمه تامین اجتماعی کشاورزان و روستائیان و عشایر براساس اصل 29 قانون اساسی و بهره مندی همه آحاد جامعه از تأمین اجتماعی و در راستای ایجاد رفاه و آسایش جامعه هدف راه اندازی شده است.

یک سوم حق بیمه 40 هزار خانوار مشمول صندوق بیمه اجتماعی خوزستان از محل اعتبارات استانداری برای هر خانوار  پرداخت خواهد شد و دو سوم آن نیز توسط صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر از محل بودجه تامین می‌شود.

در پایان مراسم با رونمایی از اولین پروانه فعالیت کارگزاران، به صورت نمونه پروانه فعالیت به کارگزاران صندوق در خوزستان اهدا گردید.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©