فرماندار شهرستان سقز کارگزاران صندوق سربازان جبهه بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر هستند

فرماندار شهرستان سقز کارگزاران صندوق سربازان جبهه بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر هستند

هشتمین همایش کارگزاران صندوق استان کردستان در شهرستان سقز، با حضورو سخنرانی فرماندار و معاونت عمرانی فرمانداری ویژه سقز برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی، هشتمین همایش کارگزاران صندوق استان کردستان در شهرستان سقز با حضور و سخنرانی کامیل کریمیان فرماندار شهرستان سقز، علی محمدیان معاونت عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان سقز، جبار احمد پور مدیر صندوق در استان، کارشناسان واحدهای تعهدات قانونی، وصول حق بیمه استان و کارگزاران صندوق در استان کردستان برگزار شد.

در این همایش ابتدا صلاح الدین سیار کارگزار 69069 به نمایندگی از کارگزاران شهرستان سقز از مسئولین استانی و فرمانداری ویژه سقز جهت هماهنگی در اجرای همایش و حمایت هایشان از کارگزاران صندوق در سطح شهرستان تشکر و قدردانی کرد.

در ادامه کامیل کریمیان، فرماندار شهرستان سقز ضمن خوشامد گویی به عوامل صندوق بیمه روستائیان، کشاورزان و عشایر استان کردستان برای حضور در همایش، ابراز امیدواری کرد که با تلاش کارگزاران و برنامه ریزی و هماهنگی صورت گرفته، تمامی اهدافی که برای برگزاری این همایش در نظر گرفته شده تحقق یابد.

او روز دوم اسفند که روز زبان مادری است را به حضار تبریک گفت و افزود: دولت و استاندار به نمایندگی از دولت در استان بارها نسبت به اطلاع رسانی و ترویج بیمه در سطح روستاها تاکید کرده اند.

فرماندار شهرستان سقز با بیان اینکه امروز بیمه یکی از پارامتر های اصلی توسعه استافزود: لذا اقدام شایسته ای که دولت تدبیر و امید انجام داده، توسعه و ترویج بیمه روستائیان در روستاها و مناطق محروم است تا آن ها از این نعمت ارزنده منتفع شوند.

در ادامه او به مقوله تامین امنیت و آرامش خانوار ها در سایه بیمه اشاره کرد و گفت: اگر بتوانیم بیمه اجتماعی را در جامعه و به خصوص جامعه روستایی کم برخوردار، گسترش دهیم و مردم با این صنعت و چتر حمایتی که دولت نیز آن را حمایت می کند آشنا شوند آرامش و امنیت نیز در روستاهای ما گسترش خواهد یافت.

او ابراز امیدواری کرد که این همایش ها تداوم داشته باشد تا جایی که هدفگذاری عضویت تمامی ساکنین روستا در صندوق تحقق یابد و همگی آن ها در زیر سایه چتر حمایتی بیمه قرار گیرند.

در ادامه علی محمدیان معاونت عمرانی فرمانداری ویژه سقز کارگزاران صندوق را سربازان جبهه بیمه اجتماعی روستائیان،کشاورزان و عشایر کشور نامید و بیمه اجتماعی روستائیان را مقوله ای قابل دفاع، ماموریتی ارزشمند و درختی مثمر و نوپا دانست که در سرزمین ما برای قشری در نظر گرفته شده که مولد ترین، والاترین و با شخصیت ترین قشر هستند اما متاسفانه همزمان محرومترین قشر هستند و این صندوق میخواهد مابین این ویژگی ها تعادل ایجاد کند.

او افزود: انقلاب اسلامی ما نوید عدالت اجتماعی را داده است و یکی از پایه های عدالت اجتماعی بیمه اجتماعی روستائیان و کشاورزان است.

محمدیان در ادامه با بیان اینکه تمامی کادر فرمانداری شهرستان سقز، برای این مهم هر کار، اقدام و کمکی لازم باشد انجام خواهد داد. گفت: از هر دید و منظری به این مقوله بنگریم، باید بیمه روستائیان تقویت و حمایت شود. چه کاری از این با ارزش تر است، کشاورزی که ازکارافتاده است می تواند برای آتیه خود چشم اندازی متصور باشد، خانواده کشاورزی که سرپرست خود را از دست می دهد حداقل معیشتی خواهد داشت، به معنای اهم کلمه ما به ماندگاری روستا کمک می کنیم و از حاشیه نشینی کشاورزان و روستائیان و مشکلات اجتماعی ناشی از آن جلوگیری می کنیم.

در ادامه همایش احمد پور مدیر صندوق استان کردستان به کارگزاران صندوق خیر مقدم گفت و از حضور پر رنگ آن ها در هشت همایش استانی کارگزاران با وجود بدی آب و هوا و سختی راه تشکر و قدردانی کرد. سپس از مجموعه فرمانداری شهرستان سقز، فرماندار محترم، معاونین محترم ایشان تشکر و قدردانی کرد.

او با اشاره به سهمیه تکلیفی ابلاغی سال 97 از سوی استاندار محترم به فرمانداران عزیز در سطح استان گفت: تا پایان سال 1 ماه فرصت داریم تا با تلاش و همکاری همه جانبه خانواده بیمه روستائیان، این مهم تحقق یابد.

وی سپس وضعیت استان تا اواسط بهمن ماه سال جاری در حوزه جذب و هم در حوزه تمدید را به نسبت کشوری خوب ارزیابی کرد و گفت: لازم است بابت چنین نتیجه ای که حاصل تلاش شما عزیزان است از همه شما تشکر و قدردانی کنم.

وی در ادامه افزود: عزیزان دیگری همچون فرمانداران، بخشداران و دهیاران، شوراهای روستاهای سطح استان و سایر گروه های مرجع، در کنار ما برای رساندن رسالت بیمه روستائیان به مردم شریف روستاهای استان تلاش کردند و نمود این همکاری در سه ماه اخیر در آمارها به وضوح قابل مشاهده است. در شهرستان هایی که مجموعه فرمانداری همکاری و حمایت کرده اند، تحرک و جدیت را می توان در آمارها رویت کرد.

او ضمن ارائه آمار تفکیکی سهمیه تکلیفی سال 97 و میزان تحقق آن در هر شهرستان، افزود: تا قبل از اولین جلسه ستاد راهبردی، شهرستان سقز نتیجه مطلوبی نداشته و خوشبختانه در چند ماه اخیر شاهد جهش این شهرستان بوده و اکنون از لحاظ جذب بیمه شده جدید، شهرستان دوم استان می باشد که ناشی از حمایت بی شائبه مجموعه فرمانداری است.

او در ادامه بر اهمیت تمدید بیمه شدگان سنوات قبل تاکید کرد و نسبت به پایین بودن آمار تمدید در برخی شهرستان های استان ابراز نگرانی کرد.

در ادامه همایش، کارشناسان واحد ثبت نام و وصول حق بیمه و واحد تعهدات قانونی، بخشنامه ها و دستورالعمل های جاری صندوق را برای کارگزاران تشریح کردند، در پایان نیز جلسه پرسش و پاسخ کارگزاران برگزار شد که در آن کارگزاران گزارشی از فعالیت های خود طی یک ماه گذشته را بیان کرده و پیشنهادات و سوالات خود را در خصوص بهبود فرآیند اداری صندوق ارائه کردند.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©