واعظ ‌مهدوی در هشتمین اجلاس سراسری مدیران صندوق چهل هزار خانوار کم‌درآمد خوزستانی بیمه اجتماعی می‌شوند

واعظ ‌مهدوی در هشتمین اجلاس سراسری مدیران صندوق چهل هزار خانوار کم‌درآمد خوزستانی بیمه اجتماعی می‌شوند

هشتمین اجلاس سراسری مدیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر صبح روز چهارشنبه در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر آغاز شد.


به گزارش روابط عمومی، اجلاس هشتم با خیرمقدم‌ گویی حسین جعفر خادم، مدیر استان خوزستان آغاز به کار کرد. خادم با اشاره به رشادت‌های خوزستان در حراست از مرزهای ایران گفت: در آغاز پنجمین دهه عمر جمهوری اسلامی، تصمیم گرفتیم میزبان اجلاس صندوق بیمه اجتماعی روستائیان به عنوان نماد عدالت‌گستری باشیم.

مدیر استان خوزستان ادامه داد‌: گرچه همه خوزستان در صف نخست دفاع از ایران عزیز قرار داشت اما خرمشهر نماد مقاومت این ملت است و بنابراین برگزاری اجلاسی که نماد برقراری عدالت است در شهری که نماد مقاومت است را به فال نیک می‌گیریم.

وی در پایان با تشکر از پیگیری‌های مدیرعامل صندوق و حمایت‌های استاندار برای امضای تفاهم نامه گفت: تلاش می‌کنیم همه ۹۶ هزار خانوار کشاورز، روستایی و عشایری فاقد بیمه در استان خوزستان تحت پوشش قرار دهیم و انشاالله به زودی میزبان شما برای برگزاری جشن تکمیل پوشش بیمه‌ای خواهیم بود.

 

عقلانیت، لازمه گام دوم انقلاب

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، برقراری عدالت را یکی از بزرگ‌ترین اهداف انقلاب اسلامی دانست و گفت: با همه دشمنی‌ها و کارشکنی‌ها، چندی پیش جشن‌های چهل‌سالگی انقلاب برگزار شد و این نشان می‌دهد اگر مردم در صحنه و متحد باشند، هیچ اقدامی نمی‌تواند ما را شکست دهد.

محمدرضا واعظ‌مهدوی ادامه داد: چهل‌سالگی ایام پختگی و عقلانیت است و بنابراین انتظار می رود تصمیم‌گیری‌ها بر اساس شناخت و مطالعه و بررسی همه‌جانبه اتخاذ شود.

او به فرازهایی از بیانیه مقام معظم رهبری درباره گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: خیلی از مشکلات و کمبودها، ناشی از تصمیمات احساسی یا غیرعقلانی است و ربطی به فشارهای خارجی ندارد.

واعظ‌مهدوی افزود: میزان بالای تصادفات جاده‌ای یا بالارفتن قیمت برخی اقلام خوراکی ناشی از ضعف ماست و هیچ ربطی به تحریم یا پاره‌کردن برجام ندارد.

واعظ مهدوی به برخی آمارهای جهانی درباره رشد شاخص‌های انسانی در جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: افزایش امید به زندگی یا بهبود ضریب جینی در دوره‌ای که ما هم درگیر جنگ داخلی و خارجی بوده‌ایم و هم با انواع کارشکنی و تحریم و دشمنی مدست و پنجه نرم کرده‌ایم، نشان می‌دهد اگر درست هدف‌گذاری کنیم و به آن هدف ایمان داشته باشیم، با وجود همه سخت‌ها، کارنامه درخشانی را رقم می زنیم کما این‌که کارنامه نظام در توسعه اجتماعی درخشان بوده است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان،  کاهش سن بیمه‌شدگان در سال ۹۷  را اتفاقی بسیار مهم دانست و گفت: جوان‌شدن بیمه‌شدگان نشان می‌دهد که توانسته‌ایم اعتماد آنان را جلب کنیم.

وی اضافه کرد: اکنون میانگین سنی بیمه‌شدگان به ۳۶ سال رسیده و این یعنی با تلاش‌های شما، اعتماد روستائیان و عشایر برای دریافت خدمات در ۲۹ سال دیگر  جلب شده است. 

دکتر واعظ‌مهدوی گفت: این اعتماد بزرگ‌ترین سرمایه صندوق بیمه اجتماعی است که باید آن را پاس بداریم و نلاش کنیم بیشتر شود.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی رکوع به احصای آمار دقیق روستاییان و عشایر فاقد پوشش بیمه ای اشاره کرد و گفت: دو میلیون و دویست هزار خانوار کشاورز، روستایی و عشایری فاقد هر نوع بیمه ای و در واقع در معرض خطر هستند و باید تلاش مضاعف کنیم اعتماد این عده را جلب کنیم. بنابراین کارگزاران عزیز با هماهنگی مدیران استانی‌‌، باید اهتمام بیشتری برای تکمیل سهمیه تکلیفی خود داشته باشند.

وی بیان داشت: با حمایت استاندار خوزستان‌،  اعتباری برای کمک به خانوارهای کم‌درآمد تخصیص یافت که از محل آن، ۴۰ هزار سرپرست خانوارهای مشمول تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار می‌گیرند.

واعظ‌مهدوی ادامه داد: همه ۳۶۰۰ خانوار روستایی فاقد بیمه در خرمشهر و حدود ۳۵ هزار سرپرست خانوارهای کم درآمد در سایر شهرستان‌های استان سرافراز خوزستان زیر چتر بیمه اجتماعی قرار می‌گیرند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد این اجلاس سبب هم‌دلی بیشتر مدیران، کارشناسان و کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و زمینه‌ساز پوشش همگانی شود.

 

رونمایی از پروانه فعالیت کارگزاری‌ها

طرح جدید پروانه فعالیت کارگزاری‌های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در حاشیه اجلاس خرمشهر رونمایی شد. این پروانه‌ها که بر اساس نظام رتبه‌بندی کارگزاران طراحی شده است، توسط مدیرعامل و معاونانش به مسئولان کارگزاری‌های منتخب از اندیمشک، شادگان، دزفول، شوش و ماهشهر اهدا شد. همچنین کارگزاران برتر خوزستان که عملکرد مناسبی در جذب و تمدید داشته‌اند، مورد تقدیر قرار گرفتند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 3,148
  • 3,867,861
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©