مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی استان یزد برای جلوگیری از مهاجرت روستائیان نهایت همکاری را با صندوق خواهیم داشت

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی استان یزد برای جلوگیری از مهاجرت روستائیان نهایت همکاری را با صندوق خواهیم داشت

هدف اصلی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستائیان به شهرها ، ‌تأمین امنیت اجتماعی و بالابردن سطح زندگی آنها است.


به گزارش روابط عمومی، حسن ابراهیمی مدیر صندوق استان یزد، در دیدار با مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی استان یزد با اشاره به اصل 29 قانون اساسی گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با هدف جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستائیان به شهرها، ‌تأمین امنیت اجتماعی و بالابردن سطح زندگی روستائیان و عشایر در مجلس ششم تصویب شد که اقدامی بسیار ارزشمند بود.

مدیر صندوق استان یزد با بیان اینکه صندوق فرصت خوبی را برای حمایت از کشاورزان، روستائیان و عشایر فراهم کرده است افزود: آگاهی و اطلاع رسانی صحیح در زمینه فعالیت ها و خدمات این صندوق  به کشاورزان، عشایر و روستائیان، آینده این عزیزان را فراهم خواهد کرد.

ابراهیمی ادامه داد: امروزه کشاورزان و روستائیان در سراسر کشور تنها با پرداخت 20 تا 45 هزار تومان از سن 18 تا 50 سالگی می توانند به عضویت صندوق بیمه درآمده و از تسهیلات این بیمه بهره مند شوند این در حالی است که طیف زیادی از فعالین در این عرصه هنوز فاقد هرگونه بیمه بوده و حتی بعضی ها اطلاع و شناخت دقیقی از این بیمه ندارند و این وظیفه دستگاه های متولی را سنگین می کند.

مدیر صندوق استان یزد با بیان اینکه کشاورزان  فاقد بیمه به علت اینکه از هیچ نوع مستمری بازنشستگی برخوردار نیستند در برابر مسائل و مشکلات اقتصادی بسیار آسیب پذیر هستند گفت: آنها می توانند با کمترین حق بیمه زیر پوشش این صندوق بیمه‌ای و حمایتی قرار گیرند و آینده خود را تضمین کنند.

رزا قوچانی، مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی استان یزد یکی از مشکلات اساسی و اصلی جامعه روستایی و کشاورزی را نداشتن بیمه و پشتوانه ای برای آینده آنها عنوان کرد و گفت: در جهت خدمت به کشاورزان و روستائیان و جلوگیری از مهاجرت آنها به شهرها و بهره مندی آنها از خدمات بیمه ای نهایت همکاری را با این صندوق خواهیم داشت.

 قوچانی ضمن تاکید بر نقش اثرگذار مروجین مسئول پهنه‌های تولیدی و محققین در افزایش بهره وری بخش کشاورزی گفت: کارشناسان و کارگزاران بیمه می توانند در کلاس های آموزشی مروجین با کشاورزان و روستائیان حضور یافته و خدمات بیمه ای ارائه دهند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 3,257
  • 3,874,558
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©