مدیر صندوق استان خراسان رضوی 148هزار خانوار خراسان رضوی تحت پوشش بیمه اجتماعی روستائیان قرار دارند

مدیر صندوق استان خراسان رضوی 148هزار خانوار خراسان رضوی تحت پوشش بیمه اجتماعی روستائیان قرار دارند

بنا بر گفته مدیر صندوق استان خراسان رضوی207 هزار خانوار مشمول صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر استان زیر پوشش هیچگونه بیمه اجتماعی نیستند که این موضوع می تواند باعث افزایش آسیب های اجتماعی در روستاها گردد.


به گزارش روابط عمومی، در ابتدای این همایش مدیر عامل اتحادیه شرکتهای تعاونی تولد و کارگزار معین شهرستان گزارش مبسوطی از شرایط عضویت و مزایا و تعهدات صندوق به حاضران ارائه داد.

محمود کاظمی مدیر استان خراسان رضوی در ادامه همایش دهیاران و اعضای شورای اسلامی شهرستان فیروزه که با حضور مسئولین شهرستان فیروزه برگزار شد گفت: 207 هزار خانوار مشمول صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر استان زیر پوشش هیچ بیمه اجتماعی  نیستند که این موضوع می تواند باعث افزایش آسیب های اجتماعی در روستاها شود.

او اظهار داشت: یکی از دلایل عدم پوشش صددرصدی بیمه اجتماعی که بر تحقق آن تا پایان دولت دوازدهم تاکید شده،  عدم اطلاع رسانی است که تشکیل ستاد توسعه راهبردی و اطلاع رسانی از طریق شوراها، دهیاران و دستگاه های مرتبط با جامعه هدف، در این زمینه نقش موثر دارد.

کاظمی با بیان اینکه طی یک سال گذشته بیش از 4500 نفر در استان خراسان رضوی بازنشسته شدند افزود: تعداد مستمری بگیران از کارافتادگی طی سه سال گذشته در این استان 10 برابر شده و جامعه هدف گسترش یافته است.

او با اشاره به سرشماری سال 95 گفت: تعداد 9 هزار و 650 خانوار روستایی و عشایری در فیروزه وجود دارد که از این تعداد 287 خانوار مستمری بگیر بوده و بیش از سه هزار و 471 خانوار فاقد هرگونه پوشش بیمه اجتماعی هستند.

کاظمی افزود: فیروزه از نظر درصد پوشش جمعیت مشمول صندوق بیمه اجتماعی و تعداد بیمه شده به ترتیب رتبه سوم و رتبه 21 استان را دارد.

تقدیر و تشکر از دهیاران و اعضای شورای اسلامی که با صندوق همکاری داشته اند و اهداء احکام بازنشستگی تعدادی از مستمری بگیران شهرستان فیروزه از دیگر برنامه های این همایش بود.

مرکز شهرستان 42 هزار نفری فیروزه در 152 کیلومتری غرب مشهد واقع است.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 3,327
  • 3,868,040
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©