مدیر صندوق استان یزد جمعیت روستاهای این خطه به 150 هزار نفر کاهش یافته است

مدیر صندوق استان یزد جمعیت روستاهای این خطه به 150 هزار نفر کاهش یافته است

مدیر صندوق استان یزد از آغاز همکاری 120 باجه پست بانک استان با این صندوق در راستای جذب روستائیان فاقد بیمه خبر داد.


به گزارش روابط عمومی، حسن ابراهیمی، مدیر صندوق استان یزد در جلسه آموزشی در جمع مسئولین پست‌بانک و کارگزاران صندوق استان گفت: این جلسه در راستای تحقق تفاهم‌نامه سه جانبه ای که بین صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان، پست‌بانک و دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری استان یزد منعقد شد انجام می‌گیرد.

او اظهار داشت: با توجه به اینکه جامعه هدف سه دستگاه انعقاد کننده تفاهم مشترک بوده و باجه‌های پست‌بانک با برخورداری از امکانات و تجهیزات اداری مناسب در حال ارائه خدمات بانکی در روستاها هستند می‌توانند در معرفی افراد فاقد بیمه در روستاها کمک شایانی به این صندوق کنند.

مدیر صندوق استان یزد افزود: امیدواریم این سه دستگاه با بهره‌گیری از توان و ظرفیت یکدیگر به ارتقای رفاه اجتماعی روستائیان کمک کنند.

ابراهیمی با بیان اینکه پست بانک به عنوان عامل بانکی در کنار بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان و عشایر است خاطر نشان کرد: پست بانک ها از توانمندی و ظرفیت خوبی بهره مند هستند و نقش مهمی در افزایش ضریب پوشش این بیمه می توانند ایفا کنند.

او ادامه داد: باجه پست بانک در مرحله نخست به عنوان بازاریاب و عامل کارگزاری صندوق مورد اشاره در روستاها فعالیت خواهند کرد و در صورت موفقیت آنها در جذب افراد فاقد بیمه در روستاها پس از مدتی کد کارگزاری، تمدید بیمه روستائیان و بسیاری از فعالیت های دیگر در زمینه خدمات به روستاییان به آنها واگذار می شود.

مدیر صندوق استان یزد با بیان اینکه جامعه هدف این صندوق کشاورزان، روستائیان و عشایر است تصریح کرد: روستاهای استان از وضعیت خوبی برخوردار نیستند و به خاطر مهاجرت بی رویه جمعیت روستاهای این خطه به 150 هزار نفر کاهش یافته است و اگر در زمینه مهاجرت تدبیری اندیشیده نشود آینده خوبی برای روستاهای استان پیش بینی نمی شود.

وی افزود: مهمترین اهداف این صندوق جلوگیری از مهاجرت روستایی به شهرها، کاهش فاصله طبقاتی، کاهش محرومیت مناطق روستایی و تامین امنیت اجتماعی است.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 3,526
  • 3,868,239
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©