با دستور مدیرعامل بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایرهمدان استان معین لرستان در حادثه سیل اخیر شد

با دستور مدیرعامل بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایرهمدان استان معین لرستان در حادثه سیل اخیر شد

مهدی سماواتی مدیر صندوق استان همدان از آمادگی کامل این استان برای همکاری با استان لرستان خبر داد که بیشترین مشارکت در تامین نیازهای مردم و شناسایی بیمه شدگانی که در مناطق سیل زده دچار مخاطره شده اند را به عهده گرفته است.


به گزارش روابط عمومی، مدیران شورای هماهنگی استان همدان و استان لرستان در خرم آباد در راستای حمایت از سیل زدگان با یکدیگر دیدار کردند.

مدیر صندوق استان همدان در جلسه شورای هماهنگی مشترک بین مدیران استان همدان و لرستان که در محل اداره کل تعاون، کار و رفاه لرستان برگزار شد اظهار داشت:صندوق استان همدان از آمادگی کامل برخوردار است تا با همکاری صندوق استان لرستان، بیشترین کمک و مشارکت در تامین نیازهای مردم  و شناسایی بیمه شدگانی که در مناطق سیل زده دچار مخاطره شده اند را داشته باشد.

در ابتدای جلسه هر یک از مدیران شورای هماهنگی استان مسائلی در خصوص اقدامات صورت گرفته از طریق دستگاه و سازمان محل خدمت را مطرح کردند.

در ادامه مرادیان مدیر صندوق استان لرستان گزارش کاملی از اقدامات صندوق در راستای خدمات رسانی به روستاییان سیل زده به چهار شهرستان پل دختر، دوره، کوهدشت و دلفان  ارائه و از همکاری استان همدان در خصوص شناسایی بیمه شدگان تشکر نمود. وی افزود: در این شرایط باید ارزیابی از نیازهای مردم در بخش های مختلف داشت و آن نیازهای اساسی که مورد مطالبه مردم است را جمع بندی و بطور شفاف عنوان کرد.

در ادامه مهدی سماواتی مدیر صندوق استان همدان بیان کرد طبق دستور مدیرعامل محترم صندوق کشور استان همدان معین استان لرستان شد و مقرر شده همکاری لازم را با استان لرستان داشته باشد. ایشان ضمن اعلام کالاهای مورد نیاز و اساسی مردم ، اسکان دائم را از مهمترین نیازهای مردم سیل زده عنوان کرد.

 در ابتدای جلسه نیز علی آشتاب مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان لرستان اظهار داشت: بخش عمده ای از اشتغال استان بر اثر آسیب های ناشی از سیل از بین رفته بطوری که تنها در بخش مشاغل خانگی و صنایع دستی بیش از 6 هزار نفر شغل خود را از دست دادند.

به گفته وی در بخش کشاورزی تعداد هفت هزار و 500 واحد کشاورزی و در بخش صنوف چهار هزار و 335 واحد و در بخش صنعتی نیز تعداد 85 واحد صنعتی آسیب دیدند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان  همچنین گفت: تاکنون 76 هزار قلم کمک از سراسر کشور و به خصوص استان همدان برای کمک به زلزله زده های استان رسیده که بخشی از این کمک ها تحویل داده شده و بخشی نیز در حال بسته بندی و ارسال است.

وی تصریح کرد: اکنون نیازهای اولیه مردم مناطق سیل زده تامین شده و مردم نیازهای جدیدی دارند که از جمله این وسایل شامل وسایل منزل، وسایل آشپزخانه و پخت و پز، سیستم های خنک کننده شامل پنکه و کولر، البسه، فرش، موکت، زیرانداز، گلیم است.

آشتاب گفت: بیش از یک هزار و 200 روستا در مناطق سیل زده دچار آسیب های جدی شده اند.

در انتها اقلامی که از مدیران شورای هماهنگی استان همدان تهیه شده بود به مناطق سیل زده منتقل شد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 552
  • 3,871,853
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©