واعظ مهدوی در مراسم انعقاد قرارداد بین صندوق و سازمان امور عشایر ایران توسعه فرهنگ بیمه در کنار فرهنگ کار ارزشمند است

واعظ مهدوی در مراسم انعقاد قرارداد بین صندوق و سازمان امور عشایر ایران توسعه فرهنگ بیمه در کنار فرهنگ کار ارزشمند است

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در گردهمایی سرتاسری مدیران تشکل‌ها و مسئولین امور عشایر کشور که در ساختمان وزارت جهاد کشاورزی تشکیل شد از اهمیت و لزوم تلاش بیشتر برای تحت پوشش بیمه قرار دادن تمام عشایر سخن گفت.


به گزارش روابط عمومی، محمدرضا واعظ مهدوی در این گردهمایی که با حضور وزیر جهاد کشاورزی، معاونین برنامه ریزی و اقتصادی و تولیدات دامی وزارتخانه و رئیس سازمان امور عشایر ایران برگزار شد، با بیان اینکه 32 هزار خانوار عشایر اکنون تحت پوشش بیمه اجتماعی هستند از وجود 170 هزار خانوار فاقد بیمه عشایر خبر داد که جامعه هدف بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر را تشکیل می‌دهند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر با شرح اینکه قشر کارگر شامل تمام افرادی می شود که به هر نوعی مشغول کار هستند گفت: عده‌ای از این کارگران کارفرما دارند و عده‌ای دیگری ندارند که عشایر و کشاورزان چون فاقد کارفرما هستند در تمام دنیا برای بیمه آنها مشکلاتی وجود دارد.

او در ادامه با اشاره به قانون جامع رفاه و تأمین اجتماعی که برخورداری از بیمه را حق همگانی می‌داند گفت: دولت در قالب این قانون ابتکار به خرج داده است و خودش مسئولیت پرداخت سهم حق بیمه کارفرمایی عشایر، روستائیان و کشاورزان را به عهده گرفت.

محمدرضا واعظ مهدوی با تأکید بر اینکه هدف ما تحقق بیمه برای تمام عشایر کشورمان است افزود: خوشبختانه همکاری عشایر با صندوق بیمه و کارگزاران بسیار خوب است و روند پیشرفت بیمه در بین عشایر سرعت بیشتری نسبت به دیگر اقشار دارد.

او با اشاره به تفاهم‌نامه‌ای که امروز بین صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر و سازمان امور عشایر ایران منعقد شد گفت: منعقد شدن این تفاهم‌نامه در هفته کار با این هدف است که نشان دهیم فرهنگ بیمه در کنار فرهنگ کار دارای اهمیت است.

طبق تفاهم منعقد شده بین صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر و سازمان امور عشایر ایران مقرر شد برای تعمیم، توسعه و گسترش پوشش بیمه اجتماعی در جامعه عشایری کشور با استفاده از ظرفیت شرکت‌های تعاونی عشایر همکاری بیشتری صورت گیرد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 330
  • 3,888,585
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©