یونس معزز در اولین جلسه کمیته فنی توسعه بیمه اجتماعی روستائیان بیمه سبب تداوم حرکت چرخ تولید در روستاها است

یونس معزز در اولین جلسه کمیته فنی توسعه بیمه اجتماعی روستائیان بیمه سبب تداوم حرکت چرخ تولید در روستاها است

مدیر صندوق استان آذربایجان‌غربی از بیمه به عنوان یکی روش‌هایی که سبب ماندگاری روستائیان در روستاها و به حرکت درآمدن چرخه تولید و ایجاد حس عدالت در روستاها می‌شود یاد کرد.


به گزارش روابط عمومی، اولین جلسه کمیته فنی توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان آذربایجان غربی با حضور یونس معزّز، نمایندگان و کارشناسان دستگاه های عضو ستاد راهبردی در سالن همایش شهید باکری سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد.

یونس معزز با اشاره به قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی که با مصوبه هیئت وزیران و تایید شورای نگهبان منجر به تاسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر شد گفت: بیمه شده، کارفرما و دولت سه رکن یک نظام بیمه‌ای است اما در صندوق بیمه اجتماعی روستائیان، دولت به عنوان کارفرما هم سهم دارد بنابراین دو برابر حق بیمه بر عهده دولت و تنها یک‌سوم حق بیمه بر عهده روستائیان قرار گرفته است

او همچنین افزود: با توجه به اینکه درآمد روستائیان به صورت ماهانه نیست، نوع پرداخت حق بیمه آنها به شکل سالانه درنظر گرفته شده است.

معزز تصریح کرد: هم اکنون 87200  نفر به عضویت صندوق درآمده اند که از این تعداد بالای 2600 نفر از مزایای بازنشستگی، از کارافتادگی و مستمری بازماندگان برخوردار شده اند.

مدیر صندوق آذربایجان غربی افزود: یکی از راهکارهای مهمی که به تولید کمک می‌کند و سبب ماندگاری روستاها و ایجاد حس عدالت در روستاها می‌شود، بیمه اجتماعی است.

 در انتهای این نشست مقرر شد تا از تمامی ظرفیت های دستگاه های عضو برای تسریع در پوشش فراگیر بیمه اجتماعی در آذربایجان غربی استفاده شود.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 256
  • 3,888,511
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©