مدیر صندوق استان آذربایجان غربی امسال 20 هزار نفر از روستائیان آذربایجان غربی بیمه می شوند

مدیر صندوق استان آذربایجان غربی امسال 20 هزار نفر از روستائیان آذربایجان غربی بیمه می شوند

مراسم گرامیداشت روز شورا در شهرستان تکاب با حضور معزّز مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان آذربایجان غربی برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی، یونس معزز در این مراسم  اظهار داشت: هم اینک 87 هزار نفر از روستائیان و عشایر استان آذربایجان غربی تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی روستائیان هستند و از خدمات آن بهره مند می شوند.
وی بیان کرد: در حال حاضر تعداد  2 هزار و 700 نفر از مزایای بازنشستگی، مستمری بازماندگان و از کارافتادگی این صندوق در استان  استفاده می کنند.
وی اظهار داشت: از لحاظ درصد پوشش بیمه اجتماعی جمعیت روستایی آذربایجان غربی شهرستان چایپاره بیشترین میزان پوشش بیمه را به خود اختصاص داده اند.
مدیر صندوق استان آذربایجان غربی با بیان اینکه در حال حاضر 104 کارگزاری این صندوق در شهرستان ها و مناطق مختلف این استان فعال است، ادامه داد: افراد 18 تا 50 سال ساکن در روستاها و عشایر استان با مراجعه به دفاتر کارگزاری بیمه اجتماعی روستاییان می توانند از مزایای این صندوق در دوران بازنشستگی یا از کار افتادگی استفاده کنند.
معزز بیان کرد: حق بیمه روستاییان و عشایر برای عضویت در این صندوق 2 میلیون و 700 هزار ریال است که 70 درصد آن توسط دولت پرداخت می شود و امکان پرداخت 30 درصد بقیه این مبلغ نیز به صورت اقساط 2 تا 4 ماهه برای بیمه شوندگان فراهم شده است.
او افزود: در تکاب نیز 2 هزار و 100 سرپرست خانوار روستایی تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار گرفته اند که 56 نفر از آنها در حال حاضر مستمری دریافت کرده که  25 نفر از آنها از  مزایای بازنشستگی بهره مند شده اند.

مکرمی فرماندار شهرستان نیز ضمن اعلام آمادگی برای هر نوع مساعدت جهت توسعه بیمه اجتماعی در سطح روستاها بر افزایش چتر بیمه اجتماعی در شهرستان تکاب تاکید کرد.

در پایان این مراسم احکام مستمری تعدادی از بیمه شدگان شهرستان تکاب با حضور فرماندار شهرستان و تعدادی از مدیران استانی و شهرستانی اهداء شد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©