فرماندار نقده: هدف از بیمه اجتماعی، تامین رفاه عمومی کشاورزان و عشایر است

فرماندار نقده: هدف از بیمه اجتماعی، تامین رفاه عمومی کشاورزان و عشایر است

جلسه ویژه بررسی وضعیت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شهرستان نقده با ریاست فرامرزی فرماندار نقده و با حضور یونس معزز مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان آذربایجان غربی و اعضای ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شهرستان تشکیل شد.


به گزارش روابط عمومی، فرامرزی فرماندار شهرستان نقده در این جلسه اظهار داشت: رویکرد این بیمه ارائه خدمات بیمه اجتماعی بلند مدت به کشاورزان، روستائیان و عشایر در بخش های مستمری بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت شدگان است.

او عنوان کرد: طبق آخرین آمار و اطلاعات بدست آمده از حدود 7600 نفر سرپرست خانوار 18 تا 50 سال 3100 نفر در شهرستان نقده تحت پوشش این بیمه قرار گرفته اند و نزدیک 4500 نفر از افراد واجد شرایط شناسایی شده، که هنوز تحت پوشش این بیمه قرار نگرفته اند لذا انتظار داریم با اطلاع رسانی، همکاری، مشارکت و تلاش کارگزاران، بخشداران، دهیاران و اعضای ستاد این افراد نیز به زودی تحت پوشش قرار گیرند.

فرامرزی افزود: هدف از این اقدام تامین رفاه عمومی روستائیان، کشاورزان، و عشایر و بهره مندی آنها از مزیت های بیمه ای این صندوق است.

یونس معزّز، مدیرصندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان وعشایراستان آذربایجان غربی نیز با این امر اشاره کرد که صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر برای تحقق اصل 29 قانون اساسی با پرداخت دو برابری سهم حق بیمه توسط دولت، به منظور پوشش بیمه اجتماعی اقشار مولد، کم هزینه و کم توقع روستائی و عشایری تاسیس شده است.

 او در ادامه ضمن تشریح تفاهمنامه منعقده بین معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور برای  تشکیل ستاد توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، خواستار استفاده از ظرفیت تمامی دستگاه های اجرایی فعال در سطح روستاها شد.

در پایان این نشست حکم مستمری بازنشستگی و بازماندگان سه نفر از اعضای صندوق بیمه اجتماعی روستائیان شهرستان نیز اهداء شد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©