مجتمع فولاد خراسان به عنوان معین اقتصادی خراسان رضوی از سوی استانداری انتخاب شد پوشش بیمه اجتماعی 24هزار خانوار روستایی در قالب طرح معین اقتصادی خراسان رضوی

مجتمع فولاد خراسان به عنوان معین اقتصادی خراسان رضوی از سوی استانداری انتخاب شد پوشش بیمه اجتماعی 24هزار خانوار روستایی در قالب طرح معین اقتصادی خراسان رضوی

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان با اشاره به انتخاب این شرکت به عنوان معین اقتصادی شهرستان از سوی استانداری خراسان رضوی گفت: ایجاب می کند که از ظرفیت های انسانی شرکت برای بالابردن قابلیت ها و توانمندسازی روستاها و بافت اجتماعی و اقتصادی منطقه پیرامونی شرکت نهایت بهره برداری را داشته باشیم.


به گزارش روابط عمومی، اولین جلسه هماهنگی معین اقتصادی منطقه پنجم استان خراسان رضوی با حضور صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان رضوی، مجتمع فولاد خراسان، فرمانداری شهرستان نیشابور، نماینده محترم شهرستان در مجلس شورای اسلامی و دستگاه های اجرایی شهرستان برگزار شد.

شیبانی معاون استاندار و فرماندار نیشابور با بیان اینکه برقراری عدالت اقتصادی توسعه متوازن منطقه ای و استفاده از ظرفیت های روستاها برای تولید اشتغال، ثروت و ایجاد ارزش افزوده محور اصلی طرح معین اقتصادی در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی است گفت: در این راستا باید فرهنگ سازی شود و از مشارکت رسانه ها و مردم استفاده کنیم.

او همچنین افزود: معین اقتصادی موضوعاتی چون مباحث فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی را مورد توجه قرار داده است.

او هماهنگی میان کلیه دستگاه های اجرای و پایش جامعه هدف را برای رسیدن به این اهداف لازم دانست و شرح داد: در همین راستا ورود رسمی معین اقتصادی به روستاها آغاز شده است.

فرماندار نیشابور همکاری در نیاز سنجی، هماهنگی و پیگیری مصوبات جلسات معین اقتصادی را دارای اهمیت دانست و بسیج کلیه دستگاه ها و بخشداران را برای رسیدن معین اقتصادی در دست یابی به اهداف لازم دانست.

شیبانی چهار محور حمایتی این طرح را عنوان کرد که شامل

پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر که یک رویکرد منحصر به فرد مطرح شده است
آموزش که مبنای مبارزه با فقرو بی عدالتی و ورود به چرخه اشتغال که روستاییان از فقدان آن رنج میبرند
آب و آبخیزداری که کمک بسزای در توسعه پایدار دارد
استفاده از بانک ها جهت اعطای تسهیلات اشتغال زایی

در ادامه جلسه حسین احمدی، مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان با اشاره به انتخاب این شرکت به عنوان معین اقتصادی شهرستان از سوی استانداری خراسان رضوی گفت: ایجاب می کند که از ظرفیت های انسانی شرکت برای بالابردن قابلیت­ها و توانمندسازی روستاها و بافت اجتماعی و اقتصادی منطقه پیرامونی شرکت نهایت بهره برداری را داشته باشیم.

او همچنین تاکید کرد: تمرکز توان انسانی، فنی، مهندسی و علمی در مجتمع فولاد خراسان، فرصت مناسبی برای ایفای این نقش مهم اجتماعی در منطقه است.

وی افزود: مثلث توسعه، که توسط استاندار محترم تعریف شده و یک ضلع آن صنایع و موسسات بزرگ اقتصادی هستند، حرکتی مبتنی بر مشارکت مردم است و هدف آن ظرفیت یابی، ظرفیت سازی و کمک به افزایش قابلیت های مناطق روستایی است و مجتمع فولاد خراسان با برخورداری از کارشناسان متخصص و نیروهای دارای دانش و تجربه، با تشکیل یک «اتاق فکر» به این ظرفیت سازی و ارتقای توانمندی منطقه کمک می کند.

حسن احمدی با بیان اینکه تقویت روستاها و غنی شدن آن­ها در گام اول به معنای پرورش انسان­های توسعه یافته در این مناطق است گفت: تقویت روستاها می تواند در آینده به وجود نیروهای کارآمد برای همه بخش­ها، از جمله خود صنعت فولاد، بیانجامد.

مدیرعامل فولاد خراسان در این نشست، توسعه کشت گلخانه­ای با هدف صیانت از منابع آبی، بالا بردن راندمان بخش کشاورزی و بهینه سازی مصرف آب در این بخش، کمک به ایجاد کارگاه­های بهره ور و سودآور برای روستائیان و نظایر آن را به عنوان زمینه های قابل مطالعه در حوزه توسعه منطقه ای عنوان کرد.

مدیر صندوق استان خراسان رضوی نیز ضمن ارائه گزارشی از وضعیت بیمه شدگان استان و شهرستان از اجرای طرح معین اقتصادی که به مدیریت مجموعه فولاد خراسان در حال پیگیریست ابراز خرسندی کرد و افزود: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر به عنوان سهامدار اصلی این مجموعه اقتصادی یکی از حامیان اصلی این طرح است و در نظر دارد روستاییان و عشایری که فاقد هرگونه بیمه اجتماعی هستند را تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار دهد.

 وی افزود : براساس آمارهای احصاء شده از سازمان هدفمندی یارانه ها و مطابقت آن با سیستم بیمه گری حدود بیست و چهار هزار نفر افراد 18 تا 50 سال سن فاقد بیمه اجتماعی در شهرستان های نیشابور و فیروزه وجود دارد که با تفاهم های صورت گرفته در قالب اجرای این طرح تحت پوشش حمایتی چتر بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر قرار خواهند گرفت.

دیدار با امام جعه شهرستان نیشابور به عنوان یکی از اضلاع مثلث  توسعه اقتصادی از دیگر برنامه های اعضای تیم معین اقتصادی بود.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 3,611
  • 3,868,324
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©