در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان واعظ مهدوی: صندوق را در شرایط خوبی تحویل دادیم شیرکانی: نگاه دخل و خرجی به صندوق بیمه اجتماعی غلط است

در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان واعظ مهدوی: صندوق را در شرایط خوبی تحویل دادیم شیرکانی: نگاه دخل و خرجی به صندوق بیمه اجتماعی غلط است

مراسم تودیع محمدرضا واعظ مهدوی و معارفه علی شیرکانی، سرپرست جدید صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با حضور علی سرزعیم معاون اقتصادی، محمد کبیری معاون تعاون، روزبه کردونی رئیس مرکز روابط عمومی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و جمعی از مدیران و کارشناسان این حوزه، بعد از ظهر سه شنبه 24 اردیبهشت برگزار شد.


در ابتدای نشست، علی نیلی، سرپرست اداره کل روابط عمومی، با خیر مقدم به مدعوین و حضار، تغییر سکاندار را طبیعت سازمانها دانست و گفت: گرد هم جمع شده ایم تا از زحمات دکتر واعظ مهدوی تقدیر و از ایشان خداحافظی کنیم و به سکاندار جدید صندوق، آقای شیرکانی خیر مقدم بگوییم.

اسداله رازانی، عضو جدید هیأت مدیره صندوق با تشکر از زحمات محمدرضا واعظ مهدوی گفت: آقای واعظ مهدوی از ابتدای انقلاب تا کنون منشأ خدمات مهمی بودند.

او با اشاره به یک سال و نیم حضور واعظ مهدوی در صندوق گفت: کارهای انجام شده در این مدت مهم و قابل مباهات است اما صندوق بیمه اجتماعی همچنان کارهای زیادی برای به انجام رساندن دارد.

در ادامه، ﻋﻠﯽ ﺳﺮﺯﻋﯿﻢ ﻣﻌﺎﻭﻥ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩﯼ ﻭ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺭﯾﺰﯼ ﻭﺯﯾﺮ ﺗﻌﺎﻭﻥ، ﮐﺎﺭ ﻭ ﺭﻓﺎﻩ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت کار صندوق بیمه اجتماعی روستائیان آن صدای بخش محروم جامعه دانست که تلاش می‌کند صدای محرومان را بشنود.

معاون وزیر با بیان اینکه هر مدیرعاملی به این صندوق آمده به بخشی از آن رونق داده گفت: در زمان مدیریت آقای رستمی تاکید بر اصول سرمایه گذاری صندوق بود که باعث شد صندوق در وضعیت مالی خوبی قرار گیرد. در زمان آقای واعظ مهدوی بحث اشاعه و معرفی صندوق مطرح بود که باعث شد صندوق به خوبی شناخته شود.

ﻋﻠﯽ ﺳﺮﺯﻋﯿﻢ با تاکید بر خصیصه توجه خاص واعظ مهدوی به محرومان و روستائیان، به جریان سیل اشاره کرد و گفت: دکتر واعظ مهدوی در قضیه سیل بی پروا و تمام وقت عمل و تمام مجموعه را برای کمک و همیاری بسیج کرد. ما ایشان را به عنوان یک برند برای وزارتخانه می شناسیم و امیدواریم از تجربیاتشان بهره ببریم.

او مأموریت شیرکانی را تداوم همین مسیر عنوان کرد و متذکر شد که با وجود تنگناهای مالی به وجود آمده برای دولت کار مدیرعامل جدید سخت‌تر هم خواهد شد.

او در آخر با تشکر ویژه از زحمت و تلاش‌های محدرضا واعظ مهدوی گفت: من وقتی آقای واعظ را شناختم و کار ایشان را دیدم نسبت ایشان ارادت پیدا کردم.

در ادامه این مراسم محمدرضا واعظ مهدوی، با تشکر از کارمندان صندوق گفت: حضور در جمع کارشناسان و متخصصان خوبی که در صندوق بیمه اجتماعی روستائیان گرد هم جمع شده اند، فرصت مغتنمی برای بنده بود.

او با اشاره همکاران صندوق گفت: ما و همکارانمان در صندوق کار کردن در اینجا را نوعی عبادت می‌دانستیم، چون می‌دیدم حاصل تلاشمان در زندگی فقیرترین اقشار جامعه ایرانی تأثیر دارد.

واعظ مهدوی با تاکید به آمار 900 هزار تمدیدی جدید به دریافت 500 میلیارد تومان حق بیمه از جامعه هدف در سال 97 اشاره کرد و گفت: فقط در این دوماه اخیر 40 درصد افزایش در بیمه شدگان جدید و تمدیدی‌ها داشتیم، حتی پرتوفوی سرمایه گذاری ما 2.5 برابر شده است.

او افزود: این آمار نشان اعتماد روستائیان، کشاورزان و عشایر به ما است که برای حفظ این اعتماد باید تمام تلاشمان را به کار گیریم.

واعظ مهدوی با اشاره به همکاران در صندوق بیمه اجتماعی روستائیان گفت: تمام تلاش من این بوده که محیط سالم یرا برای کارمندان در این صندوق فراهم کنم و جلوی بروز اختلافات را بگیرم تا محیط کاری آرام و ایمن را مهیا کنم.

او همچنین تاکید کرد: ما در این مدت هیچ گونه گزارش غلط یا مطلب خلاف ندادیم گرچه حت یاگر به نفع ما هم نبود و سعی کردیم مقابل خواسته‌های نابجا بایستیم که این ایستادگی‌ها همیشه هزینه دار است.

علی شیرکانی، سرپرست جدید صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در انتهای مراسم با تاکید بر اینکه ادامه رو مسیر قبلی است گفت: هدف من بیشتر تلاش برای تقویت کارگزاری‌ها خواهد بود.

او پیگیری در خصوص سهم دولت در قبال بیمه شده‌های صندوق را هم یکی از مهم‌ترین اقدامات آتی صندوق دانست و گفت: نگاه بودجه‌ای به این سهم وجود دارد که اشتباه است و تلاش می‌کنیم با کمک هیئت مدیره اصلاح شود.

فقدان اساسنامه و اصلاح ساختار، تأدیه دیون از دولت  از دیگر اهداف بلند مدت او برای صندوق بود.

در انتهای مراسم متن تقدیر وزیر از واعظ مهدوی و حکم سرپرستی علی شیرکانی و همچنین احکام دو تن از اعضای جدید هیئت مدیره آقایان رازانی و شاه قلیان و دو تن از اعضای هیت نظارت، حمید قهوه چیان و خانم باقری اهدا شد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 3,179
  • 3,867,892
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©