رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان: هستند کشاورزانی که هنوز از خدمات صندوق بی خبراند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان: هستند کشاورزانی که هنوز از خدمات صندوق بی خبراند

امان الله شاقوزایی مدیر صندوق استان سیستان و بلوچستان با غلام حیدر زورقی، رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان در محل دفتر ایشان دیدار و گفتگو کرد.


به گزارش روابط عمومی، در دیدار مدیر صندوق استان سیستان و بلوچستان با اشاره به حمایت دولت از کشاورزان، گفت: دولت خدمات ارزنده ای را جهت حمایت از کشاورزان و تولیدکنندگان داخلی ارائه می کند و بیمه اجتماعی از جمله این خدمات است که با هدف تامین امنیت شغلی و رفاه روستائیان و کشاورزان بنیاد شده اشت.

   شاقوزایی با اشاره به نقش تاثیرگذار کشاورزان در تولید و عرضه محصولات مورد نیاز مردم و حرکت در مسیر اهداف اقتصاد مقاومتی، افزود: هفتاد درصد حق بیمه سهم بیمه شده را دولت پرداخت میکند و افرادی که عضو صندوق می شوند تنها سی درصد حق بیمه را پرداخت خواهند کرد.

    او در ادامه افزود: علاوه بر کشاورزان، همه فعالین این بخش در حوزه های تولید، توزیع، فرآوری و … و همچنین اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی می توانند با داشتن حداقل 18 سال سن و حداکثر 50 سال با مراجعه به کارگزاری های صندوق در سراسر استان نسبت به ثبت نام بیمه اجتماعی اقدام کنند و از مزایای آن از جمله دریافت مستمری بازنشستگی، مستمری از کارافتادگی و مستمری فوت در آینده برخوردار شوند.

    مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان با اشاره به تفاهمنامه بین صندوق بیمه اجتماعی و جهاد کشاورزی استان، گفت: با توجه به ضرورت اطلاع رسانی شایسته و معرفی شرایط و مزایای عضویت صندوق برای جامعه هدف و استفاده از ظرفیت های خوب دستگاه های مرتبط با جامعه هدف و تعامل و همکاری بیشتر و بهتر، امکان گسترش پوشش بیمه اجتماعی در سطح استان دور از انتظار نیست.

   در ادامه زورقی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه، جامعه هدف صندوق و جهاد کشاورزی مشترک است، گفت: بسیاری از کشاورزان، روستائیان و عشایر اطلاع چندانی از بیمه اجتماعی ندارند و در بازدید از روستاها، کشاورزان بیمه اجتماعی را به عنوان یکی از مهمترین دغدغه ها و مطالبات خویش اعلام کردند.

    زورقی با اعلام همکاری جهاد کشاورزی استان در جهت معرفی صندوق و خدمت به مردم، افزود: صندوق شرایط عضویت و ثبت نام را تسهیل کرده و تلاش خواهیم کرد با همکاری هم با گسترش پوشش بیمه به میانگین کشوری دست پیدا کنیم.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 184
  • 3,888,439
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©