مدیر صندوق استان سمنان در اولین دوره آموزشی بیمه: بیمه اجتماعی روستائیان نقطه امید زنان روستایی خواهد بود

مدیر صندوق استان سمنان در اولین دوره آموزشی بیمه: بیمه اجتماعی روستائیان نقطه امید زنان روستایی خواهد بود

به درخواست مدیر صندوق استان سمنان تسهیلگران صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی، پل ارتباط صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با زنان روستایی شدند.


به گزارش روابط‌عمومی، صندوق بیمه اجتماعی روستائیان در استان سمنان با حضور محمد فرزاد، مدیر صندوق استان و تسهیلگران صندق اعتبارات خرد زنان روستایی استان اولین دوره آموزشی بیمه را در مرکز آموزش تحقیقات جهاد کشاورزی بسطام برگزار کرد.

در این دوره آموزشی محمد فرزاد ضمن ارائه توضیحاتی در ارتباط با قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی بیان کرد:  این زنان روستایی هستند که با تلاش بی وقفه خود محیط زندگی را جهت ادامه حیات نیروی کار تنظیم می کنند.

او افزود: زنان روستایی با مشارکت در تولید، اقتصاد و مسائل اجتماعی نقش کلیدی را در روستاها دارند؛ برای این منظور به بررسی کلی کمی و کیفی بیمه زنان پرداخته تا بدین وسیله  موانع عدم تحت پوشش بودن بیمه زنان روستایی نمایان شود.

او در ادامه خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه درآمد زنان روستایی به صورت ماهانه و مستمر نیست، نوع پرداخت حق بیمه آنها در صندوق به صورت سالانه، شش یا چهار ماهه در نظر گرفته شده که بیمه شده تنها  %5 حق بیمه را پرداخت می نماید.

در انتها نیز مدیر صندوق استان سمنان از زنان تسهیلگر خواست تا پل ارتباط صندوق بیمه اجتماعی روستائیان با تمام زنان شاغل در روستاهای استان باشند تا به کمک صندوق خرد زنان و به حرکت درآمدن چرخه تولید در روستاها، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر نقطه امیدی برای تحت پوشش قرار دادن بیمه تمام زنان عضو صندوق اعتبارات خرد روستایی باشد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 3,314
  • 3,868,027
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©