مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان: از کلیه ظرفیتها برای گسترش بیمه اجتماعی عشایر استفاده می کنیم

مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان: از کلیه ظرفیتها برای گسترش بیمه اجتماعی عشایر استفاده می کنیم

کارگاه آموزشی خردادماه کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان در محل سالن اجتماعات اداره کل امور عشایر با حضور مدیر صندوق استان، مدیرکل امور عشایر استان، معاونین و کارگزاران عشایری صندوق برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی، کارگاه آموزشی خردادماه کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی استان در محل سالن اجتماعات اداره کل امور عشایر با حضور امان الله شاقوزایی مدیر صندوق استان سیستان و بلوچستان،حمید طوقی مدیرکل امور عشایر استان، معاونین، کارگزاران عشایری صندوق (مدیران عامل شرکت های تعاونی عشایری) برگزار شد.

در این نشست مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان با اشاره به شب های پرخیر و برکت ماه رمضان و تسلیت شهادت امیرالمومنین حضرت علی (ع)، اظهار داشت: عشایر از اقشار زحمتکش و پرتلاشی هستند که در شرایط سخت در عرصه تولید و فرآوری محصولات دامی و تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی پیشتاز بوده و فعالیت دارند و دولت در راستای حمایت از این قشر خدمات ارزنده را از طریق دستگاه های اجرایی ارائه می‌کند که یکی از بارزترین و مهمترین خدمات تامین امنیت شغلی و رفاه نسبی با بیمه اجتماعی است.

وی افزود: عشایر می توانند با عضویت در صندوق بیمه اجتماعی از مزایای آن برخوردار شوند و لازم است با آگاهی بخشی شفاف به این عزیزان آنان را از شرایط و مزایای بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مطلع کرد و این مهم نیازمند همکاری و تلاش همه جانبه دستگاه های اجرایی و نهادهای حمایتی متولی امور عشایر است.

   شاقوزایی با بیان اینکه هفتاد درصد سهم حق بیمه را دولت پرداخت می‌کند، گفت: افرادی که عضو صندوق می شوند تنها سی درصد حق بیمه را پرداخت خواهند کرد و افراد با داشتن حداقل 18 سال سن و حداکثر 50 سال می توانند با مراجعه به کارگزاری های صندوق در سراسر استان نسبت به ثبت نام بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر اقدام کنند و از مزایای آن از جمله دریافت حقوق مستمری بازنشستگی، مستمری از کارافتادگی و مستمری فوت در آینده برخوردار شوند.

   مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان با اشاره به تفاهمنامه بین صندوق بیمه اجتماعی و امور عشایر، گفت: اجرای مفاد این تفاهمنامه می تواند در جهت ارتقاء فرهنگ بیمه و گسترش ضریب نفوذ بیمه در بین جامعه هدف بسیار تاثیرگذار باشد و امیدواریم با تلاش و جدیت کارگزاران جذب بیشتری از سهمیه تکلیفی اعلام شده داشته باشیم که در این خصوص کارگروه اجرای مفاد تفاهمنامه تشکیل شده و هر سه ماه گزارش عملکرد کارگزاران را بررسی و نتایج آن به ستاد ارسال خواهد شد.

وی افزود: با توجه به استقبال جوانان در استان از بیمه اجتماعی، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان بیشترین میانگین عضویت جوانان را در سطح کشور دارد و این نشان از آینده نگری جوانان دارد.

مدیر صندوق استان به تحلیل و وضعیت عملکرد کارگزاران عشایری در سال 97 اشاره و ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های انجام شده توصیه کرد در سال جاری نسبت به جذب مشمولین بیمه در شهرهای زیر بیست هزار نفر جمعیت و بانوان تلاش بیشتری شود.

در ادامه حمید طوقی، مدیرکل امور عشایر استان با بیان اینکه نگاه کارگزاران به بیمه اجتماعی عشایر باید نگاه خدمتی و باقیات و صالحات باشد، گفت: برای خدمت رسانی به عشایر و بسط و گسترش پوشش بیمه اجتماعی از کلیه ظرفیت ها که به لحاظ قانونی در اختیار است باید استفاده شود تا بتوانیم در جهت توانمندسازی و تامین امنیت شغلی عشایر گام برداریم.

  وی با اشاره به همکاری معتمدین محلی و افراد صاحب نظر در جوامع محلی گفت: استفاده از همکاری، همراهی و مشارکت افراد تاثیرگذار نیز کمک شایانی به آگاهی بخشی و اطلاع رسانی خواهد کرد و از این ظرفیت های موجود باید در جهت خدمات رسانی به عشایر استفاده کرد.

  طوقی ادامه داد: لازم است که تشکل ها در جهت تحقق رونق تولید حرکت کنند و تلاش کنند با عملیاتی کردن اهداف به سمت توسعه و توانمندسازی گام بردارند و در عرصه خدمت به عشایر بهترین باشند.

در این نشست کارشناسان صندوق موارد آموزشی مورد نیاز را به حاضرین در جلسه بیان و به سئوالات آنها پاسخ های لازم را ارائه کردند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 639
  • 3,888,894
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©