اولین جلسه ستاد توسعه راهبردی بیمه اجتماعی در فارس برگزار شد

اولین جلسه ستاد توسعه راهبردی بیمه اجتماعی در فارس برگزار شد

جلسه ستاد توسعه راهبردی صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر با حضور رحمانی معاونت اقتصادی استانداری فارس، کمالی مدیر فارس، بهرامی مدیرکل امور عشایر فارس، موسوی مدیرکل بهزیستی فارس و معاونین کمیته امداد امام خمینی(ره)، آموزش و پرورش، میراث فرهنگی، صدا و سیما، جهاد کشاورزی و علوم پزشکی در دفتر معاونت اقتصادی استانداری برگزار شد.


به گزارش روابط‌عمومی، حسن کمالی، مدیرصندوق استان فارس پس از تقدیر و تشکر بابت اختصاص وقت و تشکیل جلسه و تبریک عید سعید فطر با اشاره به اصل 29 قانون اساسی به تشریح تاریخچه صندوق پرداخت و خدمات و تعهدات صندوق را به اختصار توضیح داد.

 

کمالی تصریح کرد: در فارس 438  هزار خانوار مشمول بیمه روستائیان و عشایر وجود دارد که تا کنون بیش از 140 هزار خانوار به عضویت صندوق درآمده اند و از این تعداد بالغ بر 7 هزار خانوار از مزایای دریافت مستمری فوت، ازکارافتادگی و بازنشستگی بهره مند شده اند.

کمالی در ادامه با بیان سطوح در امدی و 5% سهم بیمه شده و 10%سهم دولت یادآور شد: در راستای تفاهنامه های منعقد شده می توان حق بیمه خانوارهای عشایری و مددجویان بهزیستی را به صورت اقساط و متمرکز به حساب 600609 صندوق واریز کرد.

سپس رحمانی گفت: با توجه به آمار و عملکرد دستگاه ها و آمار جذب 140 هزار خانوار استان فارس با همکاری و همدلی اعضای ستاد باید نگاه سرعتی به مبحث بیمه روستاییان و عشایر صورت پذیرد.

رحمانی در ادامه تصریح کرد: بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر به دلیل حمایت مستقیم مالی دولت در بین سایر بیمه ها از شرایط مطلوب تری برخوردار است و از تمامی دستگاه های مرتبط خواست تا با تهیه بانک جامع اطلاعاتی آن دسته از روستاییان و عشایری که تا کنون به عضویت صندوق در نیامده اند شناسایی و هر چه سریع تر جهت عضویت به کارگزاری صندوق در سراسر استان معرفی شوند.

در ادامه سایر دستگاه ها به گزارش عملکرد خود پرداختند و با توجه به سهمیه تکلیفی هر دستگاه  مقرر شد تا اطلاع رسانی جامعی از طریق تمامی دستگاه ها  به خصوص صدا و سیما و جهاد کشاورزی صورت پذیرد.

و تا پایان سال جاری 30 هزار خانوار از جامعه هدف به عضویت صندوق در آید که از این تعداد 5 هزار نفر از مددجویان بهزیستی و5 هزار و 802 خانوار هم از جامعه ی عشایری استان هستند و ما بقی از روستاییان و عشایری که تا کنون به عضویت صندوق در نیامده اند.

در ادامه راهکار از مستندات قانونی مالیات بر ارزش افزوده برای پرداخت حق بیمه افراد بی بضاعت مطرح شد که مقرر شد تا از طریق مدیرکل دفتر معاونت اقتصادی و در صورت لزوم مکاتبه با اداره مالیاتی از طریق استانداری فارس استخراج شود. همچنین مقرر شد:

1.به عضویت در امدن سازمان راهداری و حمل نقل بهعنوان یکی از اعضا ستاد راهبردی.

2.استفاده از بانک اطلاعاتی سامانه سیب وابسته به وزارت بهداشت و تعداد 900 نفر از بهورزان و خانه های بهداشت در خصوص اطلاع رسانی خدمات صندوق.

3.تهیه بانک جامع اطلاعاتی توسط دفتر امور روستایی جهت استخراج آمار خانوارهایی که تا کنون تحت پوشش هیچ بیمه ای قرار نگرفته اند.

4.برگزاری جلسات ماهانه ستاد توسعه راهبردی در دفتر معاونت اقتصادی و ارائه گزارش عملکرد هر دستگاه تا رسیدن به آمار جذب مد نظر.

5.استفاده از ظرفیت کلاس های اموزشی مراکز ترویج جهاد کشاورزی.

6.استفاده از ظرفیت کارگاه های آموزشی دهیاران.

7.استفاده از ظرفیت معلمین عشایری در خصوص فرهنگ سازی و زمینه سازی فرهنگ بیمه و تامین آتیه.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 332
  • 3,888,587
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©