مدیر صندوق استان سیستان و بلوچستان در روز صنایع دستی تولیدکنندگان صنایع دستی می توانند از مزایای صندوق بهره‌مند شوند

مدیر صندوق استان سیستان و بلوچستان در روز صنایع دستی تولیدکنندگان صنایع دستی می توانند از مزایای صندوق بهره‌مند شوند

امان الله شاقوزایی مدیر صندوق استان سیستان و بلوچستان با تبریک روز جهانی صنایع دستی به فعالین این عرصه، صنایع دستی را تجلی هنر زیبای زنان و مردانی دانست که با لطافت، ظرافت و گره زدن نقش و نگارهای زیبا به زندگی، روح طراوت و شادابی را به جامعه هدیه می کنند.


به گزارش روابط عمومی، امان الله شاقوزایی، مدیر صندوق استان سیستان و بلوچستان با تبریک روز جهانی صنایع دستی به فعالین این عرصه در استان گفت: صنایع دستی، تجلی هنر زیبای زنان و مردانی است که با لطافت، ظرافت و گره زدن نقش و نگارهای زیبا به زندگی، روح طراوت و شادابی را به جامعه هدیه می کنند.

وی افزود: از دیرباز صنایع دستی نقش عمده ای در حفظ هویت و فرهنگ ملت ها داشته است و حمایت از فعالین این حوزه می تواند به پررنگ تر کردن این نقش و خلق هنرهای زیبا کمک کند. 

       مدیر صندوق استان با اشاره به تفاهمنامه صندوق با اداره کل صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری استان، اظهار داشت: اجرای طرح بیمه اجتماعی در راستای حمایت از صنعتگران و تولیدکنندگان صنایع دستی، گامی موثر در تامین رفاه و ایجاد امنیت شغلی آنان است و فعالین این بخش می توانند با عضویت در صندوق بیمه اجتماعی از مزایای آن برخوردار شوند.

     شاقوزایی حداقل حق بیمه برای سالجاری را ماهیانه 22 هزار و 500 تومان و حداکثر آن را ماهیانه 55 هزار تومان اعلام کرد و افزود: 8 سطح درآمدی برای جامعه هدف مشخص شده که بر اساس آن از 15 درصد حق بیمه 5 درصد را بیمه شده پرداخت خواهد کرد و 10 درصد آن را دولت در حمایت از مشمولین صندوق بیمه اجتماعی میپردازد.

او همچنین افزود که حق بیمه سالیانه دریافت می شود و چنانچه افرادی توان پرداخت آن را یکجا نداشته باشند می توانند در چند قسط پرداخت کنند.

      مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به هنر سوزن دوزی زنان استان، گفت: این هنر هم در کشور و هم در دنیا مورد استقبال قرار گرفته و این باعث افتخار است که هنرهایی نظیر سوزن دوزی، سفال کلپورگان و … موفق به ثبت جهانی یونسکو شده اند و شاهد صادرات، نمایش و فروش آنها در بازارهای جهانی هستیم.

      وی ادامه داد: در سالی که به فرمایش مقام معظم رهبری مزین به عنوان «رونق تولید» است لازم می دانم از تلاش های ارزنده مدیران و مجموعه کارکنان اداره کل صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری استان، سازمان های مردم نهاد، همه فعالین این حوزه و علاقمندان به فرهنگ و هنر ایرانی برای حفظ، توسعه و ترویج صنایع دستی که نمایانگر هویت و اصالت مردمان این سرزمین است، قدردانی و تشکر کنم.

از جمله رشته های صنایع دستی سیستان و بلوچستان می توان به سوزن دوزی بلوچی، سکه دوزی و حصیر بافی ، سفال کلپورگان سراوان، سفال هلونچکان نیکشهر، سفال کوهمیتک سرباز، خلک بافی، گلیم بافی، سیاه دوزی و خامه دوزی سیستان، لباس های محلی، یزدبافی و آهنگری سنتی، صنایع دستی دریایی، پارچه بافی سنتی(جومه بافی)، کارت بافی(نوار بافی) تسبیح سازی، زیورآلات سنتی، پریوار دوزی، پلاس بافی و سفره بافی و … اشاره کرد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 245
  • 3,888,500
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©