مجتبی شاهقلیان: با استفاده کارآمدتر از سامانه‌های اداری مصرف کاغذ را کاهش دهید

مجتبی شاهقلیان: با استفاده کارآمدتر از سامانه‌های اداری مصرف کاغذ را کاهش دهید

اعضای کارگروه بیمه با تأکید بر استفاده بهینه‌تر از سامانه‌های اداری به بررسی شاخص‌های رتبه‌بندی کارگزاری‌ها و کارآمد کردن آنها پرداختند.


به گزارش روابط عمومی، بخش مهمی از مباحث مورد بررسی در بین اعضای کارگروه بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر امکان حمایت بیشتر از کارگزاری‌ها و بحث شاخص‌های مطرح در رتبه‌بندی آنها بود.

 

 سامانه‌های اداری راهی برای صرفه جویی در کاغذ

مجتبی شاهقلیان، عضو هیئت مدیره صندوق با اشاره به اهمیت صرفه جویی در مصرف کاغذ به ارسال بیش از حد نامه‌های کاغذی شکایت کرد و با درخواست اینکه نامه در سامانه اداری ارسال و تأیید شود خواست تا با بهره‌وری بیشتر از سامانه‌های الکترونیکی اداری در امر صرفه جویی کاغذ با دقت بیشتری برخورد شود.

در ادامه این بحث و به درخواست شاهقلیان امکان مکاتبات 1400 کارگزاری صندوق به صورت الکترونیک در سامانه‌های اداری بررسی شد.

محسن کهتری، مدیرکل آمار فن‌آوری اطلاعات و محاسبات بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی با اشاره به وجود چنین امکانی در سامانه‌های اداری صندوق اشاره کرد و گفت: ما برای انجام چنین عملیاتی سامانه «فایل سرور» را داریم که امکان تبادل فایل برای کل کارگزاری‌ها و مدیرت صندوق در استان‌ها را فراهم می‌کند.

او با تأکید بر اینکه با توجه به دسترسی‌ها، اسناد روی سرورها قرار می‌گیرد و امکان استفاده از آنها فراهم می‌شود، افزود: امیدواریم کم‌کم برای دوستان در کارگزاری‌ها و استان‌ها استفاده از این سامانه‌ها تبدیل به عادت شود تا مصرف کاغذ هم کاهش پیدا کند.

 

رتبه‌بندی کارگزاران باید با اعطای امتیاز همراه باشد

بحث رتبه‌بندی کارگزاری‌ها در سال 98 از دیگر مباحث مورد بررسی بین اعضای کارگروه بیمه‌ای بود.

صمد الله فیروزیان از اعضای کارگروه بیمه‌ای صندوق از نقش مهم کارگزاری‌ها در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گفت و به نقش ساماندهی کارگزاریان در توجه بیشتر به آنها گفت.

او در رابطه با شاخص‌های رتبه‌بندی کارگزاری‌ها به ویژگی‌های منطقه‌ای هر استان اشاره کرد و با تأکید به استان سیستان و بلوچستان که از استان‌های با آمار پایینِ جذب بین کارگزاری‌ها است گفت: وقتی یک بار به سیستان و بلوچستان و مناطق مختلف آن سفر کنید می‌بینید که از یک آبادی تا آبادی بعدی مسافت‌ بسیار زیاد است و گاهی این مسافت بین دو منطقه آباد به چند ساعت می‌رسد از این رو باید حقی برای کارگزارانی که در این مناطق فعالیت می‌کنند قائل شویم چون جذب بیمه پرداز در این مناطق سخت‌تر است و با زحمت زیادی همراه است.  

فیروزیان با تأکید بر این نکته که کارگزاری‌ها بخش جدا ناشدنی صندوق هستند افزود: تراکم جمعیت و سختی کار باید در شاخص رتبه‌بندی کارگزاری‌ها مدنظر قرار گیرد.

در ادامه حسن غیبی از دیگر اعضای کارگروه بیمه‌ای صندوق، کارگزاری‌ها را عاملان اجرایی صندوق دانست و گفت: بحث هویت بخشی به کارگزاران مطرح است از این رو دادن اختیار و امکانات بیشتر به آنها باید جدی‌تر مورد بررسی قرار گیرد.

او همچنین به بحث رتبه‌بندی کارگزاری‌ها اشاره کرد و افزود: باید پیش ازهر چیز بپرسیم که رتبه‌بندی کارگزارها چه مزیتی برای آنها دارد؟ اگر حق‌الزحمه همه کارگزاران یکی است پس این رتبه‌بندی چه امتیازاتی را برای آنها فراهم می‌کند؟

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 1,836
  • 4,129,100
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©