هدف ما در وزارتخانه، تکریم بازنشستگان و سپس شنیدن صدا و خواسته‌های آنهاست

هدف ما در وزارتخانه، تکریم بازنشستگان و سپس شنیدن صدا و خواسته‌های آنهاست

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد : همواره نام کارمندان دولت و بازنشستگان را در کنار هم آورده ایم و نباید فراموش کنیم که اگر بازنشستگان نتوانند زندگی عزتمندانه داشته باشند ناامیدی نسبت به آینده در جامعه رخ می‌دهد.


به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، " محمد شریعتمداری " روز چهارشنبه 12 تیر در مراسم گردهمایی روسای کانون‌های بازشستگی سازمان بازنشستگی کشوری تصریح کرد :  مسیر شفافیت  و اطلاع رسانی به مردم در تمام ابعاد وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ادامه پیدا می کند و دستور رئیس جمهور مبنی بر اینکه نظارت بر دستگاه های اجرایی باید با "نظارت مردمی" و برای شفاف سازی امورباشد را سر لوحه تمام کارهای خود قرارداده ایم و  در مسیر شفافیتی که رئیس جمهور خواسته است موفق عمل کرده ایم. 

وی افزود : همان طور که رئیس جمهور در بازدید از وزارت تعاون  ،کارو رفاه اجتماعی عنوان کرد درحوزه بنگاه داری  این وزارتخانه تنها  باید سبدی از سهام را اداره کند که برای مخاطبان سودآور باشد.

وی گفت: هدف ما در وزارتخانه، تکریم بازنشستگان و سپس شنیدن صدا و خواسته‌های آنهاست و این رویه را در نشست‌های مختلف اجرا کردیم.

وزیر تعاون ، کارورفاه اجتماعی تاکید کرد: هرگاه سخن از کارکنان دولت می کنیم حتماً باید در کنار آن از بازنشستگان نیز صحبت کنیم و باید این افراد در فضاهای مجازی و رسانه ها صحبت کنند.

شریعتمداری خاطرنشان کرد : ما باید مسیر بهبود شرایط زندگی بازنشستگان را از ابتدا تا انتها فراهم کنیم.

وی یاد آورشد : باید هزینه‌های صندوق های بازنشستگی کاهش یابد.شریعتمداری ادامه داد :  برای جلوگیری از خروجی صندوق‌های بازنشستگی روش‌های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها جلوگیری از حضور صندوق در پروژه‌هایی است که توجیه اقتصادی ندارد.

وزیر تعاون  ،کارورفاه اجتماعی تاکید کرد: صندوق‌های بازنشستگی حق ورود در سرمایه گذاری هایی که سود آور نباشد ندارد و باید سبدی را اداره کند که به مخاطبان آن سود برساند.

وی از بازنشستگان خواست نسبت به بنگاه‌های زیان‌ده حساسیت داشته باشند چرا که ادامه کار این شرکت ها از بازنشستگان هزینه می شود.

شریعتمداری گفت: برای تحقق اهداف پیش‌بینی شده باید شفافیت را سرلوحه کارها قرار دهیم چرا که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سطح گسترده‌ای از فعالیت‌ها را در بر می‌گیرد و فعالیت در این حوزه ها بدون شفافیت ممکن نیست.

وی با تاکید براینکه تا انتهای مسیر، شفافیت را ادامه می‌دهیم، گفت: نظارت دستگاه‌های نظارتی به تنهایی کافی نیست و باید از نظارت مردمی در همه حوزه ها استفاده کرد تا به شفافیت رسید.

شریعتمداری افزود: شاید عده‌ای از این روند خوششان نیاید و به عنوان مثال بگویند بند یک ذیل ماده ۱۷ رعایت نشده است، قطعاً ما جواب خواهیم داد و این وظیفه ماست اما این مسیر قطعاً ادامه خواهد یافت.

گفتنی است در این نشست بازنشستگان در فضایی صمیمانه و  رو در رو مشکلات و مسائل خود را با شریعتمداری درمیان گذاشتند . 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 593
  • 3,888,848
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©