استاندار یزد در جلسه ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر این استان مطرح کرد: بسیاری از فرصت‌های بزرگ صندوق مغفول مانده است

استاندار یزد در جلسه ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر این استان مطرح کرد: بسیاری از فرصت‌های بزرگ صندوق مغفول مانده است

جلسه ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد با حضور استاندار، رئیس و عضو هیأت مدیره صندوق، مدیر کل هماهنگی و نظارت بر امور استان‌ها و جمعی از مسئولین ادارات و نهادهای استان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد، جلسه ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد با حضور استاندار، رئیس و عضو هیأت مدیره صندوق، مدیر کل هماهنگی و نظارت بر امور استان‌ها و جمعی از مسئولین ادارات و نهادهای استان برگزار شد.

 

 محمد علی طالبی، استاندار یزد بر شناسایی افراد فاقد بیمه در روستاهای استان از سوی دهیاران تاکید کرده و گفت: باید با کمک صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان، دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری، بخشداران و دهیاران برنامه‌ریزی با استفاده از سامانه‌های آماری که برخی دستگاه‌ها چون دانشگاه علوم پزشکی، نهادهای حمایتی و… در اختیار دارند، در زمینه شناسایی افرد فاقد بیمه در روستاها صورت بگیرد.

 

 طالبی با بیان اینکه باید شناسایی این افراد حداکثر ظرف مدت یکماه انجام شود، اظهار داشت: این مأموریت ویژه را با پیگیری و جدیت توسط دهیاران انجام شده و عملکرد آنها بر مبنای این مأموریت ارزیابی شود.

 

وی ادامه داد: این مأموریت در جهت تقویت روستاها بسیار ضروری است و باید این کار به خوبی انجام و از دهیاران در این زمینه مطالبه جدی صورت بگیرد،

 

طالبی خاطر نشان کرد: همچنین باید نشستی با بخشداران استان برگزار و در زمینه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر توجیه شوند تا به این موضوع ورود پیدا کنند. به ویژه در مناطقی که کمتر در این حوزه کار شده است.

 

استاندار یزد ادامه داد: اگر به شاخص‌های که در زمینه بیمه روستاییان در سطح شهرستان، بخش‌ها و روستاها تعیین شده نرسیم، ناشی از عملکرد ضعیف دهیاران و بخشداران است که حتماً در عملکرد ارزیابی دهیاران این موضوع لحاظ می‌شود.

 

وی راه اندازی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را کار بسیار بزرگ و ارزشمند مجلس شورای اسلامی و دولت بیان و خاطر نشان کرد: این صندوق ظرفیت حمایتی بسیار خوبی برای این قشر است.

 

طالبی با بیان اینکه بر اساس آمار ارائه شده، مشمولیت افراد تحت پوشش این صندوق، با توجه به تلاش‌ها و فعالیت‌های انجام شده، در استان در حد انتظار نیست، گفت: ابتدای برنامه قرار بود که ظرف ۲ سال افراد فاقد بیمه از این ظرفیت استفاده کنند اما با گذشت ۱۴ سال برخی از افراد بیمه نشده یا از ادامه پرداخت حق بیمه خودداری کردند.

 

وی اظهار داشت: چنین حمایتی از طرف دولت، در کمتر موضوعاتی دیده می‌شود و این فرصت‌های بزرگ مغفول مانده است. اینکه چرا افراد از این ظرفیت‌ها استفاده نکردند، جای سوال دارد؟ شاید بخشی از آن به این دلیل است که اطلاع‌رسانی مناسبی در استان انجام نشده و یا مکانیزم‌های که باید توجه مردم را به این سمت سوق دهد، کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

در این مراسم از مدیر کل دفتر امور روستایی، شوراهای استانداری و کارگزاران برگزیده استان یزد تجلیل و حکم بازنشستگی ۲ نفر از روستاییان استان به آنها اعطا شد.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©