علی شیرکانی، سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر: مسیر تحقق عملی شفافیت در صندوق بیمه اجتماعی با شفافیت در آمار و عملکرد آغاز شده است /باید با شفافیت آماری به سمت توزیع عادلانه تر خدمات حمایتی پیش بریم

علی شیرکانی، سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر: مسیر تحقق عملی شفافیت در صندوق بیمه اجتماعی با شفافیت در آمار و عملکرد آغاز شده است /باید با شفافیت آماری به سمت توزیع عادلانه تر خدمات حمایتی پیش بریم

علی شیرکانی، سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در جلسه شورای آماری، این صندوق را دارای ظرفیت‌های لازم برای تبدیل شدن به پیشرو‌ترین صندوق بیمه‌ای کشور دانست.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر، علی شیرکانی، سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در جلسه شورای آماری این صندوق با تاکید بر اینکه  آمار صحیح و قابل اعتماد اساس هر برنامه‌ریزی موفقی است، گفت: در صندوق‌های بیمه دو سبک آماری وجود دارد، یکی آمارهای متداول است که در همه جا هم وجود دارد. در کار بیمه اما به یک نوع آمار مجزا هم برای محاسبات بیمه‌ای نیاز داریم که اصطلاحا به آن اکچوئری می‌گوییم.

شیرکانی اساس کار هر صندوق بیمه‌ای را محاسبات آماری آن دانسته و گفت:  بدون آمار صندوق بیمه‌ای مانند کشتی بدون جی.پی.اس است که ممکن نیست بتواند مسیر صحیحی را بپیماید. بسیار اتفاق افتاده که تصور کرده‌ایم صحت تصمیمی بدیهی است، اما وقتی آمار آن احصا شده، متوجه شده‌ایم می‌توان تصمیم‌های بهتری نیز گرفت. 

 

سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشای با تاکید بر اینکه تاکنون کارهای آماری خوبی در این صندوق انجام شده است، گفت: پیش از این آمارها یک‌ساله و موقت بود، اما دوستان ما زحمت کشیدند و آمارها و تمامی فعالیت‌های صندوق را دسته‌بندی کردند. آمارهای فعلی ما آی.تی محور شده و حساب‌های انفرادی ما نیز شکل گرفته است. پیش از این حسابی با عنوان «حساب انفرادی» وجود نداشت.  نزدیک به یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر به صندوق ما وارد شده بودند، اما از حضور یا خروج این افراد هیچگونه آماری وجود در دست نبود.

وی ادامه داد: امروز اما پایه‌های آماری دقیقی را بنیان گذاشته‌ایم. ما برای آغاز هر گفت‌وگویی با مجلس، دولت و جامعه نیاز به آماری صحیح و قابل اعتماد داریم.  ما می‌توانیم در دو سال آینده از پیشرو‌ترین صندوق‌های بیمه‌ای کشور باشیم. وی تاکید کرد: مسیر تحقق عملی شفافیت در صندوق  بیمه اجتماعی با شفافیت در آمار و عملکرد آغاز شده است. ما می‌توانیم با شفافیت آماری به سمت توزیع عادلانه تر خدمات حمایتی پیش بریم.

امیدوارم مسیری را که در زمینه‌های آماری از احصاء تا شفافیت، در پیش گرفته‌ایم در کنار یکدیگر ادامه دهیم.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 249
  • 3,888,504
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©